1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Konut Sigortası, Misafirinizin Eşyalarını da Güvenceye Alıyor!

Evinizi, içindeki eşyalarıyla birlikte güvence altına alan konut sigortası, evin içinde yaşayanlar ve sorumluluklarını da teminat kapsamında koruyor…

acil sağlık, Alfa Konut, Allianz Sigorta, alternatif ikamet değişikliği masrafları, anadolu sigorta, Ankara Sigorta, Artı Konut Sigortası, Axa Sigorta, Benim Evim Sigortası, cam ve ayna kırılması, dekorasyon masrafları, elektronik cihaz, enkaz kaldırma masrafları, erdi kaza, Eureko Sigorta, Evim Sigortası, Generali Sigorta, Geniş Kapsamlı Ev Sigortası, Groupama, Güneş Sigorta, Güneşli Ev Sigortası, HDI Sigorta, hırsızlık, hukuksal koruma teminatları, Işık Konut Güvence Sigorta, Işık Konut Güvence Sigorta Poliçesi, Işık Sigorta, kira kaybı, kıymetli eşya, Konut Artı Sigortası, konut digortası, Konut Paket, Konut Paket Sigortası, konut sigortası avantajları, Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası, makine kırılması, Mapfre Genel Sigorta, misafir eşyaları, nakit para, Neova Sigorta, Ray Sigorta, Sağlıklı Konut + Poliçesi, sigorta firmaları, Sompo Japan Sigorta, Tüm Ev Sigortası, ukuksal koruma, Yapı Kredi Sigorta

Hayattaki en değerli yaşam alanınız olan eviniz, siz farkında olmadan her gün onlarca riskle karşı karşıya kalıyor. Oysaki sizi yağmurdan, soğuktan ve dışarıdaki her türlü tehlikeden koruyan evinizin de korunmaya ihtiyacı var. İster kiracı ister ev sahibi olun, evinizi risklere karşı güvence altına alabilir ve huzur içinde yaşamaya devam edebilirsiniz.

Konut sigortası ile ev ve içindeki eşyalarınızın yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumlulukları da teminat altına alınabiliyor. Sigorta şirketleri, sundukları konut sigortası ürünü sayesinde, yaşanabilecek olası risklere karşı güvence sağlayarak, riskin gerçekleşmesi durumunda poliçenizin teminatları kapsamında zararınızı karşılıyor.

Ürün kapsamında, yangın, yıldırım, infilak, sel, su baskını, fırtına, yer kayması, deprem, duman, kar ağırlığı gibi risklerin yanı sıra, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, dahili su, kara, hava, deniz taşıtları çarpması, yakıt sızması, yangın mali sorumluluk gibi riskler ele teminat altında bulunuyor.

Ayrıca ferdi kaza, hırsızlık, misafir eşyaları, kıymetli eşya, nakit para, makine kırılması, cam ve ayna kırılması, elektronik cihaz, enkaz kaldırma masrafları, alternatif ikamet değişikliği masrafları, kira kaybı, dekorasyon masrafları ve hukuksal koruma teminatları da ürün dahilinde bulunuyor. Asistans hizmetleri ürün kapsamında Konut sigortası, riskin gerçekleşmesi anında, sigortalının ihtiyaç duyduğu asistans hizmetlerini de, poliçe kapsamında sunuyor. Asistans hizmetleri kapsamında su sıhhi tesisat tamiri, elektrik tesisatı arızalarınm tamiri, çilingir-anahtar işleri, konutta kalanların kurtarılması, dış cephe camlarının değişimi, konut oturulamaz hale geldiğinde veya hırsızlık hasarlarında ‘otel hizmeti’, hasar durumunda konutun güvenliği sağlanıncaya kadar ‘güvenlik şirketi’ temini, hasar nedeniyle orta ya çıkan seyahat masraflarının karşılanması ve sigortalı faturalarının ödenmesi gibi hizmetler sigortalıya sunuluyor.

Ayrıca birinci derece aile üyesinin ölümü veya ciddi hastalığı sonrası meydana gelen seyahat masraflarının karşılanması, doktor veya ambulans gönderilmesi, uzman hemşire veya refakatçi gönderilmesi, hastanede yatma durumunda yardım, tıbbi yardım hizmetleri, acil mesajların iletilmesi, hukuki danışmanlık hizmetleri, profesyonel ev hizmetleri organizasyonu, bilgi ve organizasyon servisi gibi teminatlar da konut sigortası ile birlikte sunulan asistans hizmetlerinin kapsamında yer alıyor.

Hasarsızlık indirimi uygulanıyor

Konut sigortası dahilinde, sigortalıya iki tür indirim uygulanıyor:

Hasarsızlık indirimi: Sigorta poliçesi süresince konut ile ilgili bir hasar durumu yaşanmamışsa ve sigortalı herhangi bir hasar tanzim talebinde bulunmamışsa, poliçe yenileme durumunda, o sigorta yılı içerisinde sigorta şirketine göre farklılıklar gösteren oranlarda hasarsızlık indirimi uygulanır.

Alarm indirimi: Eğer konutunuzda alarm sisteminiz varsa ve çalışır durumda ise yine sigorta şirketlerine göre farklılık gösteren oranlarda indirim alabilirsiniz.

Hangi avantajları sağlıyor?

Yeni değerinden ödeme teminatı: Eviniz ve içindeki eşyalara ait herhangi bir risk gerçekleştiğinde, ödemeleriniz riskin gerçekleştiği günkü yeni değer üzerinden yapılır.

Konut çokluğu indirimi: Bina teminatı içeren birden fazla poliçeniz olması durumunda indirimden faydalanabilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi: Hasarsızlık durumunda, poliçe yenilenirken, şirketlere göre değişen oranlarda indirim uygulanır.

Enflasyon koruması: Poliçe, talep edilmesi halinde, enflasyona karşı korumalı olarak da yaptırılabilir. Bu sayede ev ve içindeki eşyalar, enflasyon nedeni ile meydana gelebilecek değer kaybına karşı, bir yıllık sigorta süresi için istenilen oranda korumaya alınır.

Eksik sigorta koruması: Poliçe, sözleşmede yazılı sigorta bedelinin, sigortaya konu olan malın gerçek ve makul değerinin altında olması durumuna karşı da güvence sağlar.

Şirketlerin konut sigortalarında hangi teminatlar var?

Allianz ile ‘tüm eviniz’ güvencede

Allianz Sigorta’nın Tüm Ev Sigortası ile konutunuzu ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyalarınızı, yangından hırsızlığa, depremden su baskınına kadar birçok riske karşı güvenceye alabilirsiniz.

Eviniz Anadolu Sigorta’ya emanet

Anadolu Sigorta’nın sunduğu, geniş kapsamlı ve kişiye özel bir paket sigorta olan Konut Paket Sigortası, ev ve içindeki eşyaların yanı sıra, evin içinde yaşayanlar ve sorumluluklarını da teminat altına alıyor.

Ankara’dan evinize ‘artı’ değer

Konut Artı Sigortası ile konutunuzun geleceğini güvence altına almanızı sağlayan Ankara Sigorta, birçok teminatın yanı sıra, boya badana ve dahili dekorasyon teminatını da sigortalısına sunuyor.

Aviva’da poliçeler ‘geniş’ kapsamlı

Geniş Kapsamlı Ev Sigortası ile karşılaşılabilecek tüm riskleri tek bir poliçede birleştiren Aviva Sigorta, standart teminatların yanı sıra, kapkaç, gasp, elektronik cihaz ve misafir teminatı gibi birçok teminatı da sigortalısına sunuyor.

Axa ile ‘evim’ güvende

Axa Sigorta tarafından sunulan Evim Sigortası, evinizi yangından yıldırıma, taşıt çarpmasından hırsızlığa kadar birçok riske karşı güvence altına alıyor. Ayrıca poliçe süresi içinde hasar olmadığı takdirde (deprem hariç), primlerde indirim de uyguluyor.

Eureko’dan evinize ‘lüks’ teminatlar

Eureko Sigorta’nın, ev sahibi veya kiracı olarak sigortalının evini, içindeki eşyalarıyla beraber, olası risklere karşı güvence altına alan ev paket sigortası Ev Lüks, hasarı olmaması durumunda poliçe yenilemelerinde hasarsızlık indirimi uyguluyor.

Generali’den acil ev yardım hizmeti

Generali Sigorta’nın Konut Paket Sigortası, içerdiği konut yardım teminatıyla, herhangi bir arıza durumunda veya gereksinim duyulduğu anda, yılın 365 günü 24 saat, tesisat, elektrik, cam ve çilingir gibi acil ev yardım hizmetlerini sigortalısına sunuyor.

Groupama ‘Alfa Konut’ ile yanınızda

Groupama’nın sunduğu Alfa Konut ürünü, eviniz için ihtiyaç duyduğunuz temel güvenceleri içeriyor. Sadece evinizi, sadece eşyalarınızı veya her ikisini birden teminat altına alabilmenizi sağlayan ürün, ekonomik yönden de sigortalılarına avantaj sağlıyor.

Işık, konutunuzu garantiye alıyor

Işık Sigorta tarafından sunulan Işık Konut Güvence Sigorta Poliçesi, ana teminat kapsamına aldığı yangın, yangın mali mesuliyet, kira kaybı, dahili su, duman risklerinin yanı sıra konut asistans hizmetleri ile de sigortalısının yanında oluyor.

Evinize ‘Güneş’ doğsun

Güneş Sigorta’nın sunduğu Güneşli Ev Sigortası ile evinizi korumanın yanı sıra tesisat, elektrik, anahtar, cam işleri veya konutta kalan kişinin kurtarılması gibi birçok konut yardım hizmetini de beraberinde sunuyor.

HDI ile ‘sağlıklı konut’

Sağlıklı Konut’+’ Poliçesi ile tüm risklere karşı evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alan HDI Sigorta, isteğe bağlı olarak ev halkının acil durumlarda veya kaza sonucu gerekli acil tıbbi masraflarını da karşılıyor.

Mapfre’den konutunuza ‘çağdaş güvence’

Mapfre Genel Sigorta tarafından sunulan ‘Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası’ ile evinizi olası hasarlar ve doğal afetlere karşı korumak için, dilediğiniz her türlü riske karşı güvence altına alabilirsiniz.

Ray, geniş teminat seçeneği sunuyor

Evinizi ve eşyalarınızı; yangından hırsızlığa, depremden su baskınına kadar birçok riske karşı koruyan Ray Sigorta’nın Konut Paket Sigortası ile, teminat seçeneklerinden dilediğinizi seçerek, evinizi sigortalayabilirsiniz.

Sompo Japan, evinize değer katıyor

Sompo Japan Sigorta, Artı Konut Sigortası ile standart teminatların yanı sıra, hukuksal koruma, acil sağlık, misafir eşyaları, elektronik cihaz gibi isteğe bağlı teminatları da sigortalısına sunuyor.

İzolasyon hasarlarına Neova güvencesi

Neova Sigorta’nın Konut Sigortaları ürünü ile, evinizi izolasyon hasarlarından, yakıt sızmalarının sebep olacağı zararlara, görsel ve işitsel cihazların kazaen kırılmasından, çevre düzenleme ve peyzaja kadar birçok teminat kapsamında korumaya alabilirsiniz.

‘Yuvanız’ Yapı Kredi ile korumada

Yapı Kredi Sigorta’nın Yuvam Sigortası ile sigortalılar, standart teminatların yanı sıra, cam kırılması, deprem ve yanardağ püskürmesi, elektronik cihaz, hukuksal koruma ve asistans hizmetlerini de isteğe bağlı olarak poliçelerine ilave edebiliyor.

Zürich’ten ‘benim evim’

Benim Evim Sigortası ile hem evinizi hem de eşyalarınızı geniş kapsamlarla güvence altına alan Zürich Sigorta, ana teminatların yanı sıra makine kırılması, kasa, hizmetli emniyeti suistimal, fatura ödeme güvencesi gibi isteğe bağlı teminatları da kapsamında bulunduruyor.

Şemsiye

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yılda Sadece 77 TL’ye Konut Sigortası Fırsatı!

Online alışveriş sektörünün başarılı oyuncularından www.firsatlaritakipet.com riskli bölgelerde yaşayanların bile yüzünü güldürecek bir konut sigortası …