1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kiracısı Ortadan Kaybolan Ne Yapmalı?

Hemen söyleyeyim, eşin dostun tavsiyesine uyup kapıyı açıp girmeyin. Burası henüz kiracının meskeni. Sözleşme de yürürlükte. Sizin evinize girebilmeniz için öncelikle sözleşmenin feshi gerekir

Kiracımız geçen aylarda evi kapatıp kayıplara karıştı. Ne birhaber ne de bir bilgi var. Kendisine ulaşamıyoruz. Ne gibi haklarım var?

Hemen söyleyeyim, eşin dostun tavsiyesine uyup kapıyı açıp girmeyin. Burası henüz kiracının meskeni. Sözleşme de yürürlükte. Sizin evinize girebilmeniz için öncelikle sözleşmenin feshi gerekir. Sözleşme de ya tarafların birlikte alacakları kararla fesholunur veya mahkeme kararı ile. Bugün için her kisi de yok. Onu bulamadığınıza göre de karşılıklı fesih imkanı yok. Öyleyse tek ihtimal kalıyor, mahkeme kararı ile sözleşmenin feshi. O zaman en kısa zamanda kiracınıza otuz gün ödeme süresi tanıyıp ödenmemiş kira bedellerini talep etmek, otuz gün içinde kiraların ödenmemesi halinde de mahkemeden sözleşmenin feshini talep etmek.

Böylece alacağınız kararla dairenin kapısını icra memuruna açtırıp dairenizi teslim alacaksınız. Hakkınız da yolunuz da bu. Ancak bu iş çarçabuk olur mu, olmaz. Ne yazıkki birkaç ay vaktinizi alır ama yine de bilin ki bu tahliye kararı için en kısa yoldur. Peki ya ödenmeyen kiralar ne olacak? İşte bunun yanıtı daha zor. Önce kiracınızın yeni adresini bulacaksınız, ondan sonra da para edecek malvarlığını. îcra işlemleri bugün zor, hatta çok zor yürüyor. Ben bunu sık sık yazıyorum, biraz da siyasilerin kulağına gider de belki ilgilenme ihtiyacı duyarlar umudunu taşıyorum, onun için tekrar tekrar yazıyorum. Ben gelişmeleri izliyorum ve umutsuzluğa kapılıyorum ama bir ümit yine de yazayım, ben görevimi yapayım da onlar varsın yapmasın.

Posta

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Kiracınız, Aidatlarını Eksiksiz Ödüyor Mu?

Yarın Gelir Vergisi Beyannamesi için son gün. Son günlerde gündemde olan kira gelirlerinin beyanı için …