1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kira Gelirleri Beyannamesi İçin Son Gün Cuma!

Konut kira gelirlerinde 2.600 TL’lik, işyeri kira gelirlerinde de 22 bin TL’lik istisna uygulanıyor. Menkul sermaye iratlarında da, vergi kesintisine tabi olmayanlarda 1.090 TL’lik, diğerlerinde 22 bin TL’lik istisna sınırının aşılması halinde beyan zorunluluğu bulunuyor

İşadamları, serbest meslek erbabı ve rant geliri elde eden 1,7 milyon beyannameli gelir vergisi mükellefi ile yaklaşık 1 milyon gayrimenkul sermaye iradı sahibinin 2010 yılında elde ettikleri gelirlere ilişkin beyanname verme dönemi, 25 Mart Cuma mesai saati bitiminde sona eriyor.

Gelir Vergisi Kanununa göre, ticari, zirai ve serbest meslek kazançları ile menkul kıymet kazançları ve kira gelirleri için 25 Mart akşamına kadar gelir vergisi beyannamesi düzenlenmesi gerekiyor.

Bu yıl konut kira gelirlerinde 2.600 liralık, işyeri kira gelirlerinde de 22 bin liralık istisna uygulanıyor. Gerçek kişilerce geçen yıl elde edilen menkul sermaye iratlarında da, vergi kesintisine tabi olmayanlarda 1.090 liralık, diğerlerinde ise 22 bin liralık istisna sınırının aşılması halinde beyan zorunluluğu bulunuyor.

Gelir vergisinde ilk taksit de 31 Mart Perşembe akşamına kadar ilgili vergi dairesi ya da vergi tahsiline yetkili bankalara yatırılacak.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörü 2013 Yılında Beklentinin Üzerine Çıkacak

İnşaat sektörü 2013 yılında beklentinin üzerine çıkacak Ekonominin nabzını tutan ve en önemli sektörlerden biri …