1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kıbrıs Mahallesi’ne Üçlü Kompleks

Mamak’ı hizmetleriyle geleceğe taşırken, sosyal sorumluluk bilinciyle de yatırımlarına yön veren Mamak Belediyesi, 10 bin metrekarelik alanda içerisinde aile merkezi, gençlik merkezi ve kapalı pazar alanı olarak hizmet verecek üçlü tesisin yapımına başladı.

kibris-mahallesine-uclu-kompleks

Kıbrıs Mahallesi’nde yapımı yüzde 15 seviyesine gelen tesisin kaba inşaat çalışmaları devam ediyor. Bölgeye ayrı bir değer katacak tesisin çalışmalarını yakından takip eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak’ta hizmet kervanının hızla yürüdüğünü söyledi. Akgül, “Halkımızın isteği doğrultusunda hizmetlerimizi sunuyoruz. İçerisinde nikah salonu, derslikler, çok amaçlı salon, etüt odaları gibi birçok alanın bulunacağı merkez, bölgede ihtiyaç olan önemli bir boşluğu dolduracak. Eğitimde, sporda, kültür ve sanatta öncü, gelişen bir Mamak için çalışıyoruz” dedi.

YATIRIMLAR SIRAYLA HAYAT BULUYOR

Bölge insanının ihtiyacına göre yapılması gereken çalışmaları yerinde tespit edip, o hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduklarını belirten Akgül, yapımı devam eden tesisin Mamak’ın önemli yatırımlarından biri olduğunun altını çizdi. Tesisin özellikle kadınlar, gençler ve çocukların sosyal gelişimini destekleyeceğini vurgulayan Akgül, “Mahallemizin her anlamda kalkınması için hayata geçen projeler mahallelerimizin değerini arttırıyor. Bu kompleksimiz eksikliği hissedilen birçok konuda vatandaşa hizmet sunacak. Kültürel ve sosyal faaliyetlerin icra edilebilmesi açısından tesisimiz geniş düşünülmüş bir yatırım. En kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz” dedi.

MAHALLENİN PRESTİJİ ARTIYOR

3 katlı inşa edilen projenin 5 bin 220 metrekarelik inşaat alanına sahip Bodrum katında 3 bin 920 metrekarelik kapalı pazar alanı, 6 adet dükkan, bay bayan mescit, zabıta karakolu ve tesisin teknik merkezi bulunuyor. 3 bin 111 metrekarelik zemin katta ise bin metrekarelik düğün salonu, derslikler, öğretmenler odası, idari ofisler, aile merkezi ve gençlik merkezi bulunuyor. Ayrıca 1700 metrekarelik açık teras bulunuyor. Tesisin 3600 metrekarelik inşaat alanına sahip 1. katında yine aile merkezine ait 9 adet derslik, toplantı odaları, idari ofisler ve gençlik merkezine ait 8 adet derslik, yemek salonu, çok amaçlı salon bulunuyor. Pazar alanının üstü açık olan kısmı Selçuklu mimarisi ile özdeşleşmiş yapıyı bozmadan 9 adet cam kubbe oluşturularak üzeri, kapatılacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Gürcafer: “Kontrolsüz İnşaat Patlaması Yolda!”

Yatırım ikliminin şimdiden oluştuğunu iddia eden İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, adada olası çözümle …