1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kağıthane Deresi’nde Balık Ölümlerinde Fabrika Atığı Şüphesi!

Kağıthane Deresi’nde balık ölümlerine rastlandı. Sabah saatlerinde derenin bazı kesimlerinde su yüzeyinde ölü balıklar görüldü

Kağıthane, Kâğıthane Deresi, Kağıthane Deresi Balık Ölümleri, kağıthane Deresi Çevre, Kağıthane Deresi Fabrika

Bölge sakinlerinden Günay Tekel (60), balık ölümlerinin çevredeki fabrikaların atık sularından kaynaklandığını ileri sürdü. Tekel, temizlendikten sonra deniz suyu aktarılan dere yatağında balıkların görülmeye başlandığını anlatarak, şöyle devam etti:

”Balıkların akın akın çıktığını görüyorduk ve bundan büyük zevk alıyorduk. Ancak şu rezalete bakın. Kimyevi madde üreten fabrika var yukarıda. Sanırım oradan sanılan sudan etkilendi balıklar. Sabahleyin ağır bir koku ve su yüzeyinde yağımsı bir tabaka vardı. Ondan kaynaklanan bir durum.”

Derede balıkların öldüğünü gören vatandaşlar, duruma tepki göstererek, yetkililerden konuya acil çözüm bulmalarını istedi.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Emlak Hareketliliği Hız Kesmiyor!

En pahalı şehirler arasında 79. sırada yer alan İstanbul’da alım-satım ve kiralamada artan fiyatlar dudak …