1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstanbul’un İki Yakasına 2,7 Milyarlık Konut Yatırımı!

Gayrimenkul sektörü konut yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Bu sene Topkapı, Kağıthane, Bahçekent, Sancaktepe, Koşuyolu ve Maltepe olmak üzere 6 bölgede 8 projeyi hayata geçirecek olan Sur Yapı, 2,7 milyar liralık yatırım yapacak. Böylelikle İstanbul’a, 2 bin 558 konut ve 148 ticari alan daha kazandıracak.

Zorlu bir yıl geride kalırken Türk inşaat sektörü, konut ve ticari alan yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Geçen yılın 11 ayında konut satışları 1,2 milyon adete dayanırken, toplamda 1,3 milyona ulaşılması öngörülüyor. Ekonominin lokomotifi konumundaki sektörün, bu yıl yüzde 5 büyümesi bekleniyor. Bu yıl ayrıca, markalaşmış firma ağırlığının daha fazla hissedilmesi öngörülürken, markalı üreticilerin yatırım iştahı da aralıksız sürüyor. 2017’de milyarlık yatırıma imza atacak firmalardan biri de Sur Yapı.

Geçen yıl 650 milyon lira ciro elde eden Sur Yapı, bu yılın daha iyi bir yıl olacağını belirterek, 2017 yılında 1 milyar 100 milyon lira ciroya ulaşmayı hedefliyor. Anadolu’daki yatırım arayışlarını hızlandıran firma, Bursa, İstanbul ve İzmir haricinde farklı bir ilde daha yatırım yapmak için çalışmalarını sürdürürken, İzmir yatırımına da hız kazandıracak. Bu yıl, Avrupa yakasında Topkapı, Kağıthane, Bahçekent’te ve Anadolu yakasında Sancaktepe, Koşuyolu, Maltepe’de 8 yeni projeye başlayacak olan firma, toplamda 2,7 milyar lira yatırım yapacak. Böylelikle 8 projede 2 bin 558 konut ve 148 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 706 bağımsız bölüm satışa çıkarılacak.

Geçtiğimiz yıldan satışı devam eden projeler ile 3 bin 531 adet bağımsız bölüme ulaşacak Sur Yapı, 2017 yılında 3.6 milyar liralık portföyü yönetecek. 2017 yılının, 2016’dan daha iyi bir yıl olacağı değerlendirmesinde bulunan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas “Bu yıl yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. 2017 yılı için şu ana kadar planladığımız projelerle toplam 2 bin 706 konut ve ticari alan üreteceğiz. Böylece 2.7 milyar liralık ilave yatırımı ekonomimize kazandırmış olacağız” dedi. Bürokratik engellerin kalkmasıyla yatırımların artacağını söyleyen Altan Elmas “Bürokrasimizde köklü bir bakış açısı var. Yatırımların devamı için bu bakış açısı değişmeli. Yatırıma başlamak isteyen bir firma uzun yıllar sürebilen bürokrasiye maruz kalabiliyor. Öte yandan bu yıl sektör olarak KDV düzenlemesi bekliyoruz. Yüksek faizlerin de aşağı çekilmesi, yatırımcının da şevkini arttıracaktır” dedi.

BURSA’DA MARKA AVM’DE 3 BİN KİŞİYE İŞ

Perakende sektöründe de büyümesini sürdüren Sur Yapı, 13 Nisan 2017 tarihinde ise Bursa Nilüfer’de yer alan Marka Alışveriş Merkezi açılışını da yapacak. Bursa’nın en fazla mağazaya sahip alışveriş merkezi olan Marka Alışveriş Merkezi ile Sur Yapı, dünyaca ünlü markaları Bursalıların hizmetine sunacak. Rezidans satışlarının devam ettiği projenin Marka Alışveriş Merkezi’nde 3 bin kişiye de istihdam sağlanacak.

SİLİFRE VE ELMALI’DA RÜZGARA 180 MİLYON TL

Son bir yılda bin 800 bağımsız bölümü teslim eden firma, 2017 yılında da teslimlerine devam edecek. Sur Yapı, Marka projesinin rezidansları, Sultanbeyli’de bulunan İlkbahar projesi ve Güneşli’de yer alan Mirage Rezidans projesinin teslimleriyle birlikte 860 milyon dolarlık yatırımı sahiplerine teslim edecek. Sur Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Sur Enerji ise Mersin Silifke’de bulunan Elmalı RES santralini 2017 yılının ilk aylarında devreye alacak. Eylül ayında ise Kurtini RES santralini hayata geçirmeyi planlayan Sur Enerji, iki santral ile 180 milyon liralık enerji yatırımını devreye alacak. Sur Enerji, inşası devam eden HES projelerini ise 2018 yılında hizmete sunacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Çanakkale Köprüsü, Gayrimenkul Emlak Villa Daire Fiyatlarını Uçurdu

Çanakkale Boğazı’na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine …