1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İstediğiniz Herşeyi Gerçekleştirebilirsiniz…

Evet, size garanti veriyorum ki yasaminizda istediginiz herseyi gerçeklestirebilirsiniz. Sizi bundan hiç bir kişi, koşul ve ortam alıkoyamaz. Nasıl mı? Yaşamla birlikte herşeyi zorlaştıranlar, karamsarlar, buna hemen tepki verecekler ama size yasamınızda herseyi başarabileceginiz bir formül verecegim, siz bunu uygulayın daha sonra bana bunun çalışıp çalışmadığını anlatırsınız. Bu daha önce başarılı olmuş insanlar tarafından kullanıldı, halen başarılı olmak isteyenler tarafından kullanıyorlar. Bu inanılması gereken bir şey degil uygulanması gereken bir yoldur. Yapın kazanacaksınız, istediginiz herşey yerine gelecek, ne istiyorsanız ona sahip olacaksınız.

Birinci adım: Siz tam olarak ne istiyorsunuz? Nedir istediğiniz? Bir kagit kalem alın ve istediklerinizi yazın. Zihninizde tamamıyla netlesmeli istediğiniz şey, hiç bir süphe kalmamali. “Ben tam olarak ne istiyorum” diye sorun kendinize ve cevabi hızla verip çıkmayın işin içinden, bırakın cevap kendisini koysun ortaya. Amaçlarınızı en geniş sekilde yazın.

İkinci adım: İnançlarınızı oluşturun. İsteklerinizi destekleyen inançlar oluşturun, aynı zamanda da bu amaçlarınıza karşı olan eski inançlarınızı temizleyip atin. Örnegin başarılı bir iş kurmak amacında oldugunuzu varsayalım, bununla birlikte para ve zenginliğin kötü olduguna dair inançlariniz varsa basarılı olmanız mümkün değildir, ne kadar uğraşsanızda bu olumsuz inançlar sizin yükselmenizi engelleyecektir.

Biliçaltınızı sizi destekleyen inançlarla doldurun. İsteginizin gerçekleşmiş oldugunu düşünün, bunun coşkusu ve hissiyle titreyin. Hayalinizde basarıyı canlı resimlerle görün, sesleri duyun, kokuları alın, tamamıyla hissedin herşeyi.

Üçüncü adım: Esnek olun ve kendinizi geliştirmeyi sürdürün. Basarılı bir iş kurmak amacındaysanız, örneğin bilgisayar teknikleri üzerine bir iş kurdugunuzu varsayalım; bu alanda ki gelişmeleri iyi takip etmeli, pazarda neler olup bittigini bilmeli, konuyla ilgili insanlarla tanışıp çevre edinmeli ve gerekiyorsa ani değişikliklere hazır olmalısınız. Piyasa kötü diye kendinizi piyasaya degil, piyasayi kendinize uyduracak girisimleri hızla bulup hayata koyacak esneklige sahip olmanız gerekiyor. Yaşamda esnek olmayan herşey kırılır. Esneklik başarinin yarısıdır.

Diğer önemli nokta da kendinizi geliştirmeyi bırakmamanız. Zavallı kafası taşıyan birinin büyük bir sanatçı, büyük bir iş adamı, büyük müzisyen, büyük bir yazar olabilmesi mümkün mü? Herşey zihinde başlar. Olmasını istediginiz şey ilk önce zihninizde olmalıdır. Zihninizi değiştirdiginizde hayatınız da değişir. O halde amaçlarınıza yönelik bir zihne sahip olmalı, yaşamdan her gün bir şey ögrenmeyi bırakmamalısınız.

“Hep istiyorum ama hiç bir şey oldugu yok” diyen bir çok insan biliyorum. Ve onlarla biraz konuşupta bir kaç soru sordugumda ne istediklerini gerçekten bilmediklerini görüyorum. Ardından buna kendileri de saşırıyorlar. Gerçekten bu zamana kadar başardıgınız hersey zihninizde şüphe etmeyecek sekilde inandıgınız ve başaracağınız dan emin olup gerçekten istediğiniz şeylerdir. Sizin inanmadıgınız bir seyi başardıgınız oldumu?

Ne istediğini bilmek başarının ilk adımıdır. Siz bu yaşamdan ne istiyorsunuz?

Oyuncular yaşamda ne istedigini bilen ve ne yapıyorsa bilinçli yapan, başarıyı şimdiden yaşayan bireylerdir.

Seyirciler yaşamdan ne istediklerini bilmeyen, (ki bunun için seyirci kalmaktadırlar) kararsızlık içinde bir oyana bir buyana sallanan, günlerini böyle geçiren, umutsuzluk ve karamsarlık yayan bireylerdir. Herkes, “ben yaşamdan ne istiyorum” sorusunu sorarak ve ne istedigini tespit edip harekete geçerek hemen oyunculaşabilir.

Şimdi bu son cümleyi yazarken bir mektupta anlattıgım bir karsılaştırma geldi aklıma. Onu burada sizinle de paylaşmak istiyorum:

Muhakkak rastlamışsındır: Bakkala küçük bir çocuk girer, bakkal amca ona ne istediğini sorar. Çocuk utanır, sıkılır, raflarda çikolatalara, gofretlere bakar ama bir türlü bilemez ne istedigini. Bakkal amca saymaya baslar neler verebileceğini. O kararsızdır. Bakkal amca saymaktan sıkılır, oflamaya baslar.

Bir bakkal amcadır yasam. Biz ondan ne istiyorsak onu verir bize. Aslında bu zamana kadar iyi ya da kötü ne yaşamışsak hepsi bakkal amcadan istediklerimiz dir. O halde ondan iyi şeyler istemek olmalı işimiz.

Siz ne istiyorsunuz? Bu bakkal amcada aklınıza gelebilecek hersey var. İyi de var, kötüde, mutlulukta var acı da, zevk de var hüzünde, sevgi de var güzellikte; hadi seçin bakalim.

Ne versin size bakkal amcanız?

Kaynak: Kişisel Başarı

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Türkiye’de Temmuzda 107 Bin 785 Konut Satıldı!

Türkiye’de yabancılara yapılan konut satışları, temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 64 artarak 4 …