1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İşadamı, Sanatçıların Ev Aldığı Ülkeler

Türk iş, sanat ve sosyete dünyası sadece ülkemizde değil, yurt dışında da ev sahibi olmaya meraklı… Kimi oturmak, kimi de yatırım amacıyla yurt dışına yönelen ünlüler, dünyanın en lüks yerlerinde ev almayı tercih ediyor.

Türk iş, sanat ve sosyete dünyası, Demir Sabancı, Murat Özyeğin, Dilek Sabancı, Sevil Sabancı, Seda Sayan, Haluk Bilginer, Ferit Şahenk, Ebru Gündeş, Gökhan Çarmıklı, Mehmet Dereli, Sibel Can, Perran Kutman, Kenan Doğulu, Yılmaz Erdoğan

Özellikle ABD’nin ünlü şehri New York, bir hayli revaçta. ABD’nin kumsallarıyla ünlü tatil beldesi Miami ve Los Angeles da ünlü isimlerin ev satın almak için rağbet ettiği yerler arasında bulunuyor.

İngiltere’de de evi olan olan birçok ünlü isme rastlamak mümkün. Türkiye’deki ünlülerin buradaki gözdesi ise emlak fiyatlarının en pahalı olduğu Londra şehri. Dubai’den ev alanlar arasında da birçok isim var. İşte, yurt dışında evi olan ünlülerden bazıları…

PATRONLAR EN ÇOK NEW YORK’U TERCİH EDİYOR
Demir Sabancı: New York’ta emlak yatırımı yapan Demir Sabancı, Manhattan 64. Cadde’de dört katlı bir binayı 2.9 milyon dolara almıştı.

Murat Özyeğin: Fiba Holding’in patronu Hüsnü Özyeğin, oğlu Murat Özyeğin için New York’tan 6 milyon 500 bin dolar ödeyerek, 3 yatak odalı bir ev satın almıştı.

Dilek Sabancı: 8 yıl önce Time Warner Center’da 4.7 milyon dolara daire satın almıştı. 76 katlı 2 gökdelenden oluşan binada Hollywood yıldızları oturuyor.

Sevil Sabancı: Dilek Sabancı’ın kız kardeşi Sevil Sabancı’nın da ablası gibi aynı binada 3.9 milyon dolara satın aldığı iki odalı dairesi bulunuyor.

Fatih Terim: New York’ta 1 milyon 500 bin dolara daire satın almıştı.

İNGİLTERE
Seda Sayan: Londra’yı tercih eden sanatçı, Kingston bölgesinde, 3 yıl önce 400 bin sterline bir ev satın almıştı.

Haluk Bilginer: Uzun yıllar Londra’da yaşayan Haluk Bilginer’in Notting Hill’de bir evi var.

DUBAİ DE GÖZDE
Ferit Şahenk: Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk, 828 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek binası olan 160 katlı Burj Halife’den bir daire satın almıştı. Binada metrekare fiyatları 35-40 bin dolardan satışa sunulmuştu.

Ebru Gündeş: Azeri eşi Reza Zarrab, Ebru Gündeş’e Dubai’de bir ev hediye etti.

MIAMI SEVENLER
Gökhan Çarmıklı: İşadamı Gökhan Çarmıklı’nın Miami Blue Diamond’da evi bulunuyor.

Mehmet Dereli: Miami Brickel’de ev sahibi olan isimler arasında. Dereli, 500 bin dolara satın aldığı evi, boşandığı eşi Şebnem Dinçgör’e bıraktı.

Sibel Can: Yaklaşık 15 yıl önce Miami William’s Adası’nda bir ev almıştı.

Perran Kutman: Yaklaşık 16 yıl önce Miami William’s Adası’ndan ev satın alan Kutman, yılın büyük bir bölümünü burada geçiriyor.

LOS ANGELES
Kenan Doğulu:
Biri stüdyo daire olmak üzere 2 evi bulunuyor.

Yılmaz Erdoğan: 500 bin dolara lüks bir ev sahibi…

Kaynak: Takvim

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ünlüler ve Sahip Oldukları Mekanlar!

Ünlüler kazandıkları parayı farklı alanlarda değerlendirerek yatırıma dönüştürüyor. Birçok oyuncu, şarkıcı ve futbolcu; açtıkları mekanlarla …