1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Sektörü Lokomotif Olma Yolunda İlerliyor!

Denizli Ticaret Odası Başkanı (DTO) Necdet Özer, Denizli’de inşaat sektörünün lokomotif olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti…

Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, izolasyon, prefabrik ürünler, çatı sistemleri, banyo, mutfak, kapı ve pencere sistemleri, zemin kaplama, mobilya, inşaat ve makinaların sergilenecek olduğu, yarın açılacak 8. DECOYAP Ege İnşaat Grup Fuarı’nda yurtdışından da bağlantılar yapılarak sektörün daha da canlandırılacağını ifade etti.

Necdet Özer, inşaat sektörünün gün geçtikçe önemli bir sektör haline geldiğini belirterek şöyle konuştu: “İnşaatı Denizli’de lokomotif sektör haline getirebilme adına Denizli’ye daha çok inşaat fuarını çekme gayretindeyiz. Denizli’nin en başta gelen sektörü tekstildir. Biz tekstilde kazandığımız unvanı inşaat sektörüne de taşımak istiyoruz. İnşaat sektörü, içerisinde 300 sektörü bulunduruyor. Çimento, demir, bakır gibi sayabileceğimiz birçok sektörü içinde barındıran inşaat sektörünün daha da gelişmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapılan çalışmalar doğrultusunda inşaat sektörü lokomotif sektör olma yolunda hızla ilerliyor.”

DEMOS Fuarcılık sahibi Sebahattin Arslan ise, inşaat fuarlarında Türkiye’nin ihracatı adına önemli bağlantıların yapıldığını söyledi.
İnşaat sektöründe yaşanan Ortadoğu trafiğinin, Libya gibi ülkelerde yaşanan kaosun ardından bir durgunluk yaşadığını kaydeden Arslan, “Bu geçici bir durum, kısa bir süre sonra Ortadoğu ülkeleriyle olan ilişkilerimiz güçlenecek ve artacaktır. Ortadoğu’nun ardından Rusya’yla olan inşaat ilişkileri artmış durumda. Denizli’de yaklaşık 80 firmanın katılacağı inşaat fuarına bin 500 kişilik bir katılım bekliyoruz. İnanıyorum ki burada açılan fuarlar Denizli’deki inşaat sektörünü daha da geliştirecektir” dedi. 8. Decoyap Ege Denizli İnşaat Malzemeleri Dekorasyon ve İç Mimari Fuarı, yarın Denizli Kongre ve Fuar Merkezi’nde açılacak.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Zbs Alfa Çelik KOBİ’lere 60 Ay Vadeli Çelik Fabrika Yapacak!

Bugüne kadar yaklaşık 350’ye yakın proje geliştiren ve 2008 Aralık ayında Zbs ile ortaklık kuran …