1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnönü Stadı’na Çivi Bile Çakılmayacak!

Beşiktaş’ta kötü haber Bakanlık’tan geldi… Siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, İnönü Stadı’nın yıkımına 2 Haziran Pazar günü başlayacaklarını açıklamıştı ama bu karara Bakanlık karşı çıktı… Sebebi ise; stadın ihaleye çıkarılmamış olması…

inonu-stadina-civi-bile-cakilmayacak

Beşiktaş Kulübü’nün, stadı yıkabilmesi için İnönü’yü yıkım ihalesine çıkarması gerekiyordu. Ancak siyah beyazlı yöneticiler sadece stadın otoparkını ihaleye çıkararak yıkımı yapabileceklerini düşündüler ancak işler istedikleri gibi gitmedi.

İHALEYE ÇIKMASI ŞART

İnönü Stadı’nın yıkılabilmesi için ihaleye çıkılması, ihale sonrasında da Bakanlık’tan onay alınması gerekiyor… Bu süreci yapmayan Beşiktaş Yönetimi’ne, Bakanlık bugünden itibaren yıkım izni vermiyor…

Bakanlık, Beşiktaş Kulübü’ne şu gerekçeyi sunuyor; İnönü Stadı’nı yıkıp yeniden yapmak büyük bir projedir, o nedenle bu projeyi garanti altına almadan bu yıkımın bir seçim yatırımı olmasına izin veremeyiz.

BELEDİYEDEN ALINAN İZİN STAT DIŞINDAKİ ARAZİ İÇİNMİŞ

Beşiktaş’ta BJK İnönü Stadı’nın yıkılıp, yenisine başlayacağı tartışmaları devam ederken, siyah-beyazlıların aslında yeni açık tribün arkasındaki otopark kısmını ihaleye çıkardığı ortaya çıktı.

“Yıkıyoruz” diyerek bir bardak suda fırtına koparılırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alınan iznin, aslında stat dışında kalan arazi için olduğu, stada ve tribünlere bir çivi bile çakılamayacağı öğrenildi.

22 Mayıs 2013 tarihinde “otopark alanı” için alınan iznin sonrasında projeyi dün Spor Genel Müdürlüğü’ne teslim eden Beşiktaş’ın, bu projesi önce tasdik edilecek, kulüp ancak bundan sonra yıkım için izin başvurusunda bulunabilecek.

YÖNETİM: İZİNLER KONSERLERİN ARDINA YETİŞECEK

Beşiktaşlı idareciler, “Biz stat dışındaki otopark alanı için izin aldık, farklı bir şey söylemedik. O bölüm de yeni stadın içinde kalacak. Zaten statta yapılacak konserler var. İzinler de onların bitimine denk gelecek” ifadesini kullandılar. Bu durumda BJK İnönü Stadı’nın yıkımına en erken, 26 Temmuz’daki Iron Maiden konserinin ardından başlanabilecek.

Kaynak: MİLLİYET – HÜRRİYET

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yeşil Alan Vadedilen Arazide AVM Yapılacak

Üsküdar Belediye Başkanı AKP’li Hilmi Türkmen’in yerel seçimde ‘yeşil alan’ olarak vaat ettiği bölgeye ilişkin, …