1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İndex Grup, Ayazağa’daki Arazisini Sattı

İndex Grup, Ayazağa’daki arazisini Seba Vadi İnşaat’a sattı. Hasılat paylaşımı modelinin uygulanacağı satıştan İndex’in kasasına gelir paylaşımından yaklaşık 88.5 milyon dolar girecek.

index-grup-ayazagadaki-arazisini-satti

Türkiye’de 100’den fazla teknoloji devinin ürünlerinin tüketiciye ulaşmasını sağlayan İndex Grup, Ayazağa’daki arazisini Seba Vadi İnşaat’a sattı. Hasılat paylaşımı modelinin uygulanacağı satıştan İndex’in kasasına en az 88.5 milyon dolar girecek. Yapılan anlaşmaya göre, inşaat süresinin bitiminde Seba İnşaat proje bitmese bile arazinin sahibi görünen İndex’in şirketi Teklos’a toplam hasılat payını birim metrekaresi asgari 3 bin 806 dolardan ödeme yapacak. Seba Vadi, 40 bin metrekarelik arazide ofis ve rezidanstan oluşacak bir projeyi hayata geçirecek. Projenin 36 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Eylül’de taşınacak

Konuyla ilgili VATAN’a konuşan İndex Grup’un CEO’su Erol Bilecik, “Şirketlerin tarihlerinde bir kere başlarına talip kuşu konar. Bu da bizim için talih kuşu. Keyifle çalıştığımız yer İstanbul’un en pahalı yerlerinden biri olunca Seba İnşaat ile anlaştık” dedi.

Eylül ayına kadar yılda 20-25 milyon kutu sevkiyatı yaptıklarını, bunun için lojistik merkezinin kendileri için büyük önem taşıdığını kaydeden Bilecik, “Şehrin merkezinde bu işi yapmak zaten zor hale gelmişti. Anlaşmamız çerçevesinde lojistik merkezimizi Eylül ayına kadar Tuzla-Gebze arasında bir bölgeye taşıyacağız. Ofislerimiz ise Kağıthane bölgesinde olacak. Proje bittikten sonra ofislerimizi taşıyabiliriz. Ama geri dönmeyebiliriz de…” diye konuştu.

Seba İnşaat’ın butik bir proje planladığına da değinen Bilecik, yatırımcılarının haklarını koruyan bir anlaşmaya imza attıklarını söyledi. Bilecik, şöyle devam etti: “Biz tamamiyle teknoloji dünyasında olan bir şirketiz. İnşaat bizim işimiz değil. Bu nedenle gelir ortaklığı modelini benimsedik.”

Bir kısmı temettü olarak dağıtılacak

İndex’ten Kamuyu Aydılnlatma Plakform’na (KAP) yapılan açıklamada, arsa ve bina satışından elde edilecek gelirin KDV dahil yaklaşık 88.5 milyon dolar olacağı bildirildi. Açıklamada satış karının bir kısmının şirket faaliyetlerinde, bir kısmının ise temettü olarak dağıtılacağı vurgulandı.

25. yılında 2 milyar dolar ciro hedefliyor

İNDEX Grup, 25’inci yılını kutlayacağı 2015 yılına büyük hedeflerle giriyor. Geçen yıl 1.2 milyar dolar ciroya ulaşan grup, 2015’te bu rakamı 2 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Index Grup, 100’ün üzerinde markanın distribütörlüğünü yapıyor ve tüketiciye ulaşmasını sağlıyor. Türkiye’deki iş modelini yurtdışına da taşımayı planlayan grup, hedef bölgeler olarak Balkanlar, Ortadoğu ve Türki cumhuriyetleri belirledi. Grup, şirketlere kullandıkları kadar ödeme fırsatı sunan bulut çözümleri konusunda da özel bir proje üzerinde çalışıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Tarım Arazilerine Yeni Düzenleme!

Hazineye ait tarım arazilerine ait esaslar yeniden belirlendi Hazineye ait tarım arazilerinin hak sahibi, kiracı …