1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İlci İnşaat Konya Mavi Tünel

İlci inşaat konya son projesi ile birlikte oldukça önemli bir adım atmış ve barajı kurmaya yönelik çalışmalarına başlamıştır.

ilci-insaat-konya-mavi-tunel

Baraj çalışmaları mavi tünel olarak bilinerek aynı zamanda da Akdenize akan suların baraja dolmasını sağlayacak olup bu amaca yönelik kurulması gerçekleştirilen Konya nın hayali gerçekleştirilmiştir.

Açılışı 18.12.2012 de gerçekleştirilen ilci inşaatın mavi tünel çalışmasında ve projesinde başbakan Tayyip Erdoğan’da bu açılışa katılmıştır.

İlci inşaat konya son projesi ile birlikte oldukça önemli bir adım atmış ve barajı kurmaya yönelik çalışmalarına başlamıştır. Baraj çalışmaları mavi tünel olarak bilinerek aynı zamanda da Akdenize akan suların baraja dolmasını sağlayacak olup bu amaca yönelik kurulması gerçekleştirilen Konya nın hayali gerçekleştirilmiştir. Açılışı 18.12.2012 de gerçekleştirilen ilci inşaatın mavi tünel çalışmasında ve projesinde başbakan Tayyip Erdoğan’da bu açılışa katılmıştır. Aynı zamanda başbakanın kızı da bu açılışa katılım göstermiştir.

İlci inşaat olarak birçok çalışma gerçekleştiren inşaat firması önde gelen inşaat firmalarından biridir. Bağ başı barajı ve mavi tünel inşaatı olarak hazırlanan ve projenin medyada da önemli bir yer tutmuştur. 11,54 metre yüksekliği bulunan 4 milyon gövde hacmi bulunan barajın komple beton kaplı olması ve bal peteği çalışması yapılmış olması da ayrıca sağlamlığını ve dayanıklılığını göstermektedir. Şu anda bu havza yapılmış olduğundan dolayı Akdeniz e giden ve boşa akan suların artık Konya barajına aktarılıyor olması Konya halkını ve Konya ilindeki herkesi çok sevindirmiştir. Sürekli su kesintisi yaşayan Konya ili artık mavi tünelle birlikte aktarılacak olan bağ başı barajı sayesinde suyuna kavuşmuş oldu. Bu baraj sayesinde aynı zamanda da Konya ilinde yaklaşık 250 hektarlık bir tarım bölgesi de artık sulanmış olacaktır.

250 hektar alana sahip olan tarım arazisinin sulanması güçlük halinde gerçekleştirilirken artık bağ başı barajı ve bu baraja suyun akmasını sağlayan mavi tünelin oluşumu sayesinde bu arazinin sulanması kolaylıkla gerçekleştiriliyor olacaktır. İlci holdingin en önemli projelerinden biri olan mavi tünel ve bağ başı barajı oldukça güçlü ve beton erme yapısı sayesinde yaklaşık 17034 metre 4.20 çapındaki tünel ile birlikte başarılı bir imza daha etmış bulunmaktadır.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Mersin ve Konya’da Bazı Yerler “Riskli Alan” İlan Edildi

Mersin’in Akdeniz ilçesi ile Konya’nın Karatay ilçesinde bulunan birer bölge “riskli alan” olarak belirlendi. Konuya …