1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İDO Bayramda 1 Milyon Yolcu Taşıdı!

İDO, Ramazan Bayramı’nda yolcu ve araç taşıma rekoru kırdı. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Ramazan Bayramı ve arife gününü kapsayan 17 Ağustos Cuma ve 21 Ağustos Salı günleri arasında 1 milyon yolcu ve 160 bini aşkın araç taşıdığını açıkladı

bayramda ido seferleri, İdo, ido bayram seferleri, ido seferleri, ido yolcu kapasitesi

İDO’dan yapılan açıklamada, bayram dolayısıyla yaşanan yolcu ve araç hareketliliğine 54 gemisi ile hizmet sunan şirketin, şehir içi deniz otobüslerinde 115 bin, şehirlerarası deniz otobüslerinde 70 bin, İDOBÜS ile 25 bin, araba vapuru hatlarında Eskihisar-Topçular ve Sirkeci-Harem arasında 620 bin, hızlı feribotlarında ise Yenikapı, Bursa, Bandırma ve Yalova hatlarında 170 bin yolcu taşıyarak, toplamda 1 milyon yolcuya ulaşarak rekor kırdığı belirtildi.

İDO gemilerinin bayram boyunca taşıdığı 160 bini aşkın aracın da, karayolu trafiğinin rahatlamasına ve yolcuların hızlı ve konforlu ulaşımına çok büyük katkı sağladığı kaydedildi.

Kış tarifesi hazırlığı

İDO’nun, 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak kış tarifesi için de hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğu bildirildi. İDO CEO’su Önder Sezgi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Doğru planlama ve uygulamayla yoğun talebi çok iyi karşıladık ve yolcularımızı rahat ettirmeyi başardık.

Marmara’nın iki yakasında adeta mekik dokuyan gemilerimiz, trafiği büyük ölçüde rahatlatırken, İDO’yu en hızlı ve konforlu ulaşım alternatifi olarak bir kez daha öne çıkardı. Yolcularımızın bu ilgi ve güveninden aldığımız güçle, gelecek Kurban Bayramı ile ilgili çalışmalarımıza da şimdiden başladık.”

Milliyet

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.