1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Gökçek Yangına Baktı, Rantı Gördü!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki gün çıkan yangında iş yerlerini kaybeden Keçiören Osmanlı Halk Pazarı esnafına ‘krizi fırsata çevirecek’ bir teklif sundu.

gokcek-yangina-bakti-ranti-gordu-buraya-cok-yuksek-insaat-verebilirim

Pazarın bulunduğu alanın emsalinin 0.20 olmasına karşın yüksek katlı inşaat yapılmasına izin verebileceğini dile getiren Gökçek, “Kat karşılığı verirsiniz, yukarıya doğru çıkar, müteahhide verirsiniz kocaman bir bina sahibi olursunuz” dedi.

‘Buraya çok yüksek inşaat verebilirim’

Cihan’ın haberine göre küle dönmüş alanda bir itfaiye aracının üzerinden esnaflara seslenen Gökçek, önerisini şöyle anlattı: “Burasının emsali 0,20. Bu ne demek? Bin metrekareye 200 metre inşaat demek. Geçmişte burası sizin 0,20 olduğu için buraya yapamadınız. Ben buraya çok yüksek inşaat verebilirim. Verdikten sonra kat karşılığı verirsiniz, yukarıya doğru çıkar, müteahhide verirsiniz kocaman bir bina sahibi olursunuz. Ya da kendiniz yaparsınız; bu da üçüncü alternatif.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418