1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Faizler Yüzde 1’in Altına İndi, Konut Almak İçin En İyi Zaman!

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, talebe bağlı konut fiyatlarında artış olmadığı ve faizlerin düştüğü bu dönemin kredili ev almak için en iyi dönem olduğunu söyledi.

Akbank, banka faiz, banka konut kredisi, Banka Kredisi, konut, konut faizi

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Merkez Bankası’nın faiz koridorunu daraltmasıyla konut kredisi faizlerinin aylık yüzde 1’lerin altına gerilediğini belirterek, ‘Faizlerin düştüğü dönemde talebe bağlı konut fiyatları artar. Ancak şu anda konut fiyatlarında artış yok, faizler düşüyor. Ev almak için iyi bir dönem’ dedi. Haziran ayının üçüncü haftasından itibaren mevduat faizlerinin de gerilemeye başladığını belrten Galip Tözge, yüzde 11.5-11.75’e çıkan yıllık mevduat faizlerinin şu anda yüzde 8.5 ila 9 arasında seyretitğini, son çeyrekte yüzde 8.5 ila 8’e gerileyebileceğini öngördü.

Konutta sıkıntı yok
TÖZGE, aylık yüzde 1-1.2 seviyesinde seyreten aylık konut kredisi faizlerinin yüzde 1’lerin altına, yüzde 1.35’ler civarındaki tüketici kredileri faizlerinin ise yüzde 1.20 ila 1.25 bandına düştüğünü söyledi. Faizlerin düştüğü dönemlerde konut fiyatlarının arttığını kaydeden Tözge, talebe bağlı konut fiyatlarının artış olmadığı ve faizlerin düştüğü bu dönemin kredi almak için en iyi dönem olduğunun altını çizdi.

Akşam

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Koruya ve Yeşil Alanlara Komşu Konutlar İki Kat Daha Değerli!

Park ve koru manzarasına sahip ya da yürüme mesafesinde geniş bir yeşil alanı bulunan gayrimenkul …