1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ev Alacaklara ‘Sahtecilik’ Uyarısı!

Kuşadası’nda komisyon vermemek için, emlak ofislerini kullanmak yerine, ‘ayakçı’ tabir edilen aracılar vasıtasıyla ev ve arsa satın alan 300’e yakın kişinin dolandırıldıklarını ileri sürerek mahkemelere başvurduğu bildirildi.

ev-alacaklara-sahtecilik-uyarisi

Kendilerine konuyla ilgili gelen şikayet sayısının her geçen gün arttığını belirten Kuşadası Emlak Müşavirleri Derneği (KUŞEMDER) Başkanı Müslüm Yıldırım, emlak ve arsa satın almak isteyenleri uyardı. Kış aylarıyla birlikte ‘ayakçı’ sayısının artığına dikkat çeken Yıldırım, “Ayakçılar, özellikle yazlıkçıların asıl evlerine dönmeleriyle harekete geçiyor. Ayakçılar değerinin altında fiyat verdiği emlak için kapora alıp ortadan kayboluyor. Tapusunu almadan, istediği emlak ya da arsanın parasının tamamını verenler olduğunu da biliyoruz. Dolandırıldıklarını, kandırıldıklarını anlayanlar bize geliyor. Bu yöntemi uygulayanlar üyemiz ve kayıtlı aracılar olmadığı için mağdurları ancak savcılığa yönlendirebiliyoruz” dedi.

Mahkemelerde konuya ilgili 300’e yakın dosyanın olduğunu kaydeden Yıldırım, “Yasalara uygun, anlaşma ve sözleşmelerle güvenli satış yapan emlak ofislerine komisyon vermemek için yöneldikleri bu yöntem onların yıllarca biriktirdikleri paraların uçup gitmesine neden oluyor” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Fahiş Fiyat Artışlarını RADAR’ına Aldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Risk Analizi Değerlendirme ve Araştırma (RADAR) Sistemi, 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş …