1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Euro Bölgesi’nde İnşaat Üretimi Ocak 2024’te Arttı

Euro Bölgesi’nde inşaat üretimi, ocakta önceki aya göre yüzde 0,5 yükseldi.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi’nin ocak ayına ilişkin mevsimsellikten arındırılmış inşaat üretim verilerini yayımladı.

Verilere göre, Euro Bölgesi’nde inşaat üretimi, ocakta aralık ayına kıyasla yüzde 0,5, geçen yılın aynı dönemine göre de yüzde 0,8 artış gösterdi.

AB’de ise inşaat üretimi, ocakta önceki aya kıyasla yüzde 1 azalırken, 2023’ün aynı dönemine göre yüzde 0,1 arttı.

AB ülkeleri arasında ocakta inşaat üretiminde önceki aya oranla en fazla artış yüzde 10,2 ile Macaristan, yüzde 2,7 ile Almanya ve yüzde 2,4 ile İsveç’te belirlendi. En fazla düşüş ise yüzde 34,3 ile Romanya, yüzde 16,5 ile Polonya ve yüzde 9,9 ile Hollanda’da ölçüldü.

Yıllık bazda ise inşaat üretimi Macaristan’da yüzde 17,1, İspanya’da yüzde 15,1 ve Portekiz’de yüzde 3,9 artarken, Hollanda’da yüzde 15,7, Romanya’da yüzde 14,7 ve Slovakya’da yüzde 12,8 geriledi.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Konut Satışları Son 8 Yılın En Düşük Seviyesine İndi

GYODER raporuna göre Türkiye’de konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 17,5 düşüşle son 8 …