1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Erdoğan’ın Genel Sekreteri Fahri Kasırga’dan Flaş Açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen Urla villalarının kaçak olabileceğini söyledi. Kasırga, ancak kimsenin söz konusu villaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğunu ispat edemeyeceğini söyledi.

erdoganin-genel-sekreteri-fahri-kasirgadan-flas-aciklamalar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fatih Kasırga ile Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Nihat Ömeroğlu birer sunum gerçekleştirdi. Sunumlardan sonra yapılan müzakerelerin ardından soru cevap bölümüne geçildi. Muhalefet milletvekillerin soruları üzerine söz alan Fahri Kasırga’ya Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın gerçek maliyeti ve ne kadar kişinin istihdam edildiği sorusu yöneltildi. Kasırga, “Saray’ın, külliyenin inşaatının daha doğrusu hepsi başbakanlık bütçesinden yapıldı. Bütün harcamalar başbakanlıkta mevcut. Öyle ifade edildiği gibi 5,1 milyar dolar… Öyle bir külliyenin tam on tanesinin yapımına tekabül eder.” diye konuştu. Kasırga, cumhurbaşkanlığına tahsis edilen uçakla ilgili iddiaların da başbakanlığa sorulması gerektiğini söyledi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞINDA TOPLAM 948 PERSONEL ÇALIŞIYOR’

Kasırga, kaç kişi çalıştığı yönündeki bir soruyu ise “Bütün cumhurbaşkanlığında, İstanbul’daki birimlerimiz dahil bize bağlı müzeler, kütüphaneler, bütün bize bağlı birimlerde çalışan memur statüsündeki kişi sayısı 702. 246 sözleşmeli personelimiz var, 948 kişi hizmet etmekte. Sayın Gül 449 kişiyle devralmış, 679 kişiyle teslim etmiş.” şeklinde cevapladı. Çalışan personel sayısına asker ve polis olarak çalışan cumhurbaşkanlığı güvenlik birimi personelinin dahil olmadığını kaydeden Kasırga, başka bir soru üzerine ise bu rakama danışmanların dahil olduğunu söyledi.

‘BU SARAY KADAR MEŞRU VE YASAL HİÇBİR YAPI BİLMİYORUM’

‘Kaçak Saray’ ifadesini doğru bulmadığını vurgulayan Kasırga, “Bu ‘kaçak saray’ lafı doğru değil. Neye göre kaçak? Bu sarayın yapımından önce bu bölgeyle ilgili tarihi SİT alanı olmadığına dair ilgili kurum karar verdi. Mevcut yasalarımıza göre bu saray kadar yasal, bunun kadar meşru hiçbir yapı bilmiyorum. Hiçbir belgesinde eksiklik yoktur. Hiçbir yasal engeli bulunmamaktadır.” diye konuştu.

‘URLA VİLLALARI KAÇAK OLABİLİR AMA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AİT OLDUĞUNU KİM SÖYLEYECEK?’

Urla villaları hususuna da değinen Fahri Kasırga, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Urla’da kaçak villası olduğuna dair bir tek belge bugüne kadar ortaya konulamamıştır adına kayıtlı.” sözleri üzerine muhalefet vekilleri son mahkeme kararını hatırlattı. Bunun üzerine Kasırga, “O villaların kaçak olduğu olabilir. Ama Sayın Cumhurbaşkanımıza ait olduğunu kim söyleyecek?” diye savundu.

CUMHURBAŞKANLIĞINDA 9 BİN 240 MUHTAR AĞIRLANDI

Muhtarların yol harcırahlarının cumhurbaşkanlığı bütçesinden karşılanmadığını öne süren Kasırga, şu ana kadar 9 bin 240 muhtarın cumhurbaşkanlığına davet edildiğini ve davetlerin İçişleri Bakanlığı’nca ayarlandığını belirtti.
MeydanGazetesi.com.tr

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Türkiye Ahıska Türklerine Kucak Açtı!

Rusların 71 yıl önce vatanlarından sürgün ettiği ve uzun yıllar savaşın acı yüzünü yaşayan Ahıska …