1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Emlak Konut Yabancılar Yasasıyla Uçmaya Hazırlanıyor!

EMLAK Konut Genel Müdürü Murat Kurum son 10 yılda enflasyon ve faiz oranlarında ciddi anlamda düşüş meydana geldiğini, bu durumdan da en çok etkilenen sektörlerden birinin inşaat olduğunu belirti.

emlak konut, emlak konut gyo, emlak konut gyo arsaları, emlak konut gyo projeleri, emlak konut yabancı yasası, Murat Kurum

Kurum, ‘Faizlerin düşmesi ve vadelerin uzamasıyla konut sahibi olmak kolaylaştı. TOKİ iştiraki olan Emlak Konut da sektörden önemli ölçüde pay aldı ve 10 yılda projelendirdiği konut sayısı 70 bine yaklaştı’ dedi. Son bir yılda yapılan düzenlemelerin de konuta olan talebi arttırdığını belirten Kurum, ‘Durgun geçen yaz döneminin ardından satışlarda hızlı bir yükseliş trendine girdik. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar’ın üzerinde çalıştığı yabancıların Türkiye’de konut almasını kolaylaştıracak yasayla sektörde fırtına gibi eseceğiz’ dedi.

BİR HAFTADA 1 MİLYAR TL’LİK SATIŞ
Geçen hafta Emlak Konut Gelir Paylaşımı yöntemi ile ihale ettiği iki yeni projenin satışına başladı. Bu iki projede bir haftada yaklaşık 2 bin konutun satışı gerçekleşti. Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde 1.250, Bahçetepe projesinde 800 konut satışı gerçekleşti. İki projenin bir haftalık satış tutarı bir milyar TL’ye yaklaştı. Kurum ‘Bu satışlar ‘kriz var, piyasada arz fazlası var’ diyenlere verilecek en iyi cevap. Bu yıl için hedef olarak koyduğumuz 10 bin konut satışını yakalayacağı. Kayabaşı, Hoşdere, Fatih, Gaziosmanpaşa ve Avcılar’da da yeni projelerimiz var’ dedi.

Akşam

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

5 Günde 750 Konut Satıldı, Ciro 2 Katına Çıktı!

240 ay vadeli kampanya, konuta doping oldu. 5 günde 605 milyon liralık 750 ev satıldı. …