1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ekmek ve Simit Fiyatlarının Belirlenmesinde Yeni Dönem

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik ile ekmek ve simit fiyatlarının belirlenmesinde yeni döneme geçildi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun ilgili yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre ekmek ve simit fiyatının belirlenmesiyle ilgili yeni bir uygulamaya geçildi. Yeni uygulamada, ekmek ve simit fiyatlarının belirlenmesinde, Ticaret Bakanlığı’ndan olumlu görüş alınması koşulu getirildi.

Bu kapsamda yeni dönemde ekmek ve simit fiyatı, il genelinde oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek. Bu komisyon, ilgili belediye, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ticaret ve sanayi odası veya ticaret odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşacak.

Fiyatlar ise Ticaret Bakanlığı’nın olumlu görüşünün alınmasından sonra Birlik tarafından onaylanacak.

Bakanlığın olumsuz görüş bildirilmesi durumunda Birlik, yeni tarife talebini gerekçeleri ile birlikte komisyon toplanmaksızın tekrar Bakanlığın görüşüne sunacak, karar görüşün alınmasından sonra onaylanacak.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Alman Şirketlere Yönelik ‘Türkiye’ye Yatırım’ Çağrısı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Alman iş dünyasına Türkiye’ye yatırım yapmaları çağrısında bulunarak, Türk iş dünyası …