1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Doğan, Zorlu Center’da Pazarlık Mı Yapıyor?

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’nun gözü kulağı bugünlerde Zorlu Center’da. Zorlu Gayrimenkul’un Zincirlikuyu’da hayata geçirdiği bu projenin kaba inşaatı çoktan tamamlandı. Şimdi ince işleri sürdürülüyor

Ahmet Nazif Zorlu’nun projenin pazarlamasıyla bizzat ilgilendiğini daha önce bu sayfalarda yazmıştık. Nasıl ilgilenmesin ki? Zorlu, Mart 2007’de 800 milyon dolara aldığı bu arazinin üzerine 2.5 milyar dolarlık yatırım yapıyor.

İçinde alışveriş merkezi, otel, ofis ve rezidansların bulunduğu Zorlu Center’da 584 de konut var. 4 bloktan oluşan projede, rezidansların metrekaresi 9 bin 500 dolardan satışa sunuluyor. 20 bin metrekarelik alansa yatay ofisler için ayrılmış.

Zorlu Center’daki konutlar bu yılın sonuna doğru, ofislerse 2013’te sahiplerine teslim edilecek. Bütün bunları neden mi anlatıyoruz? Geçen hafta bizi de heyecanlandıran bir duyum aldık da ondan.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Zorlu Center’ın bir bloğunu olduğu gibi satın almış. Bu duyumun aslını Ahmet Nazif Zorlu’ya sorduk. Zorlu, “Ben böyle bir şey bilmiyorum. Olmadık dedikodu çıkarmayı ne kadar seviyorlar” diye dertlendi. “Ahmet bey ateş olmayan yerden duman çıkmazmış. Duyumumuz abartılı bile olsa Doğan ailesinin fertleri projeden bir rezidans almış olmasın” diye ısrar edince Zorlu, “İnanın öyle bir şey de yok” demekle yetindi.

Bizim duyumumuzun kaynağı oldukça iddialıydı. Sonuçta kulislerde konuşulanları sizinle paylaşıyoruz, bakalım zaman neler gösterecek?

Para

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Zorlu Center, Metrobüs ile Metroyu Birleştiriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul’un tam kalbinde inşaatı devam eden Zorlu Center, bölgedeki toplu taşıma …