1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

DKY İnşaat, Yönünü Kentsel Dönüşüme Çevirdi

Mahalle konseptiyle İstanbul’un kentsel dönüşüm çalışmalarında yer alacağını açıklayan DKY İnşaat, öncelikli hedef bölgeleri olarak Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Kartal, Haliç ve Kağıthane’yi belirlendi.

dky-insaat-yonunu-kentsel-donusume-cevirdi

DKY İnşaat, DKY Otomotiv, DKY Sigorta ve Dumankaya Yapı Malzemeleri şirketleri ile faaliyetlerine devam eden İbrahim Dumankaya Holding, kentsel dönüşüm projelerinde daha aktif çalışma kararı aldı. DKY İnşaat, mahalle konsepti ile şehir merkezlerinde kullanım alanlarının verimli tasarlandığı projeler geliştirecek. Öncelikle ev hanımlarının hassasiyetlerini dikkate alarak projelerini hayata geçirecek olan DKY İnşaat’ın hedefleriyle ilgili bilgi veren DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, şirket olarak kentsel dönüşüm projelerine de önem verdiklerini, kentsel dönüşümde çok aktif bir oyuncu olma yolunda saha çalışmalarını yaklaşık 4 aydan beri yaptıklarını söyledi. Ali Dumankaya, “Kullanışsız daireler yerine, eskidikçe değeri artan daha yaşanabilir projeler üreteceğiz” dedi. Ali Dumankaya, İstanbul’da Anadolu yakasında Kadıköy, Ataşehir, Maltepe ve Kartal, Avrupa yakasında ise Haliç ve Kağıthane’nin öncelikli hedef lokasyonları arasında olduğunu belirtti. İlk projelerini Anadolu yakasında hayata geçirmeyi düşündüklerini ve bu yıl sonuna yetiştirmeye çalışacaklarını söyleyen Ali Dumankaya “Şehir merkezlerinde büyük alanların dönüşümünü de hedefliyoruz. Haliç bölgesinde konut ağırlıklı olacak” dedi.

Havuzlu site ‘out’ az aidat ‘in’

Mahalle konseptini hayata geçirme noktasında ciddi anlamda çalışma yaptıklarını söyleyen Ali Dumankaya, şunları kaydetti: “Son 10 yılda tüketicilerin beklentilerinde farklılıklar yaşandı. Özellikle hanımların taleplerini karşılayan büyük mutfaklı projeler oluşturmayı düşünüyoruz. 7-8 yıl önce projelerde açık, kapalı havuz ve sosyal tesisler popüler iken bugün aidatları artırdığı için bunlar çok fazla talep görmüyor. İnsanların birinci önceliği düşük aidat. Önceliğimizi yatırımcıdan çok oturumcuya çektik.”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektöründen Deprem Sonrası Önemli Değerlendirmeler

İnşaat sektörünün dev isimleri Elazığ’da yaşanan deprem sonrası kentsel dönüşümün ve eski binaları yenilemenin önemine …