1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Derviş Eroğlu’na Mimar ve Mühendisler Grubu’ndan Ziyaret!

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Avni Çebi başkanlığındaki Mimar ve Mühendisler Grubu’nu Cumhurbaşkanlığında kabul etti. Avni Çebi, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na çalışmalarıyla ilgili bilgi aktardı ve heyetini tanıttı, Eroğlu’nu her ay düzenledikleri toplantılara konuşmacı olarak davet etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu da Sakarya ve Van depremlerinden sonra mimar ve mühendislerin öneminin daha da öne çıktığını belirterek, meydana gelen felaketlerde mimar ve mühendislerin değil, müteahhitlerin hatası bulunduğunu söyledi.

Başta Türkiye, hiçbir ülkenin böyle felaketler yaşamamasını dileyen Eroğlu, son yaşanan depremin herkese ders olduğunu belirtti. Mimar ve mühendislerin bir çatı altında toplanmasının önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, aynı şeyin KKTC’de de bulunduğunu, Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’nin yasasının olduğunu ve projelerin onların da onaylarından geçtiğini anlattı.

Mimar ve mühendislere çok büyük görevler düştüğünü, bu alanlarda çok önemli gelişmeler bulunduğunu ifade eden Eroğlu, “Gelişen Türkiye’de önemli görevleriniz var” dedi ve konuklara başarı diledi.

AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Depremzedeler Yeni Bina Arıyor, Arz Talebi Karşılayamıyor

İzmir’deki depremin ardından evleri yıkılan ya da hasarlı olan vatandaşlar, yeni bina arayışına girdi. Özellikle …