1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Depreme Karşı Güvenilir Çelik Evler SerVilla’dan

Hayatın en acı gerçeklerinden bir tanesidir depremler. Her ne kadar, günümüzü gün ederek yaşasak ve derdi kederi bir kenara bırakmak istesek de, bazı gerçeklerden kaçamayız, işte depremler de bunlardan biridir. Deprem olmaz denilebilecek bir şehir mevcut değildir; aynı zamanda bir şehrin depreme olan dayanıklılığı da şehir yapısının sağlamlığı ile doğrudan bağlantılıdır. Bu şehir yapılaşmasının içine, binalar, evler, yaşam alanları girmektedir. Prefabrik evlerin de bu koşullara uyması istenmiş ve depreme daha dayanıklı prefabrik evler yapılmaya başlanmıştır.

Prefabrik evlerde önceleri kullanılan ahşap, yoğun ilgi üzerine ve zor işçiliği nedeniyle fiyatlarını gün geçtikçe yükseltmeye başlamış ve bu doğrultuda talepte beklenen düşüş yaşanmıştır. Ahşap prefabrik evlerin yerini ise Çelik evler almaya başlamıştır. Çelik evler, ahşap evlere göre daha ince işçilik gerektirmelerine rağmen fiyat olarak en uygunu müşterilerine sunmayı amaçlamışlardır. Ahşap evlere göre daha güvenli olan Çelik evler, kullanıcı memnuniyetini esas alırken, güvenliği de ilk hedef haline getirmişlerdir.

Eğer siz bir Çelik ev de yaşıyorsanız, deprem gibi doğal ancak istenmeyen bir duruma karşı, diğer evlere oranla bir kaç kat daha güvendesiniz demektir. Bu nedenle, deprem beklentisi olan şehirlerde, prefabrik çelik evlerin yaygın olarak kullanımına önem vermek gerekmektedir.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Hafif, Estetik ve Modern Çelik Çatı Sistemleri

Günümüzde prefabrik yapı olarak bilinen ancak temelinde çelik konstrüksiyon sistemler küçük yerlerde olduğu gibi çok …