1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dendro Evinize Zengin Renk Seçeneklerini Sunuyor!

Artık isteyen herkes; hayalindeki rengi evinin zeminine düşlerindeki gibi döşeyebilecek. Hiç kimse turkuaz, gri, kahverengi gibi kısıtlamalarla karşı karşıya kalmadan yeni renkler üretebilecek

Birinci sınıf malzemelerin ve işçiliğin kullanıldığı konutların zemin döşemelerinde kalitesi, her zevke uygun ürün çeşitliliği, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla bugüne kadar birçok prestijli projeye imzasını atan Dendro; geliştirdiği üstün teknolojisi sayesinde müşterilerine hayalindeki renkleri parke zeminine uygulayarak, onların ruh hallerine ve iç dünyalarına tercüman oluyor.

Renklerin hayatımızda düşündüğümüzden daha fazla güce ve etkiye sahip olduğu, motivasyon üzerinde oldukça etkili olduğu bilinen bir gerçek. Üzüntülüyken farklı, mutluyken farklı renklerde kıyafetler giyen insanoğlu, iş evinin zeminini döşemeye geldiğinde belirli renk kalıpları dışına çıkamıyor. Bu noktada Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren Türk parke sektörünün öncü kuruluşu Dendro tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde bu kısıtlamalar ortadan kaldırıldı.

Ördekbaşı mı, Fildişi mi?

Zemin kaplama sektöründe trend belirleyici ürünler sunan, yaşanılır ve keyifli mekanları oluşturmak için çalışan Dendro’nun tasarım uzmanları sınırları aştı. Artık hayal ettiğiniz, evinizde ve iş yerlerinizde görmek istediğiniz renkleri söylemeniz yeterli… Prusya mavisi, fuşya, titanyum beyazı, oksit sarısı, menekşe moru, fildişi, bayrak kırmızısı, kestane, bakır rengi, ördekbaşı yeşili, civciv sarısı ya da limonküfü… Uzmanlar, insan bedeninin en çok temas ettiği yer olan zeminlerde kullanılan malzeme, renk ve çeşidin ruhunuzdaki değişikliklerin ve yenilenmenin de habercisi olduğunu belirtiyor. Kendinizi ait hissedeceğiniz bir mekana adım atabilmek için iç mekan modasının öncüsü olan Dendro, kullanıcılarına dilediği rengi sunabilmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ofisinizdeki Motivasyonu Arttırın

İş dünyasında da yavaş yavaş renklerin insanlara ve iş enerjilerine olan etkisi konusunda bir bilinçlenme görülüyor. Uzmanlar, renklerin hem yaşamda hem de işyerinde bilinçli olarak kullanılmasının başarıya katkıda bulunduğunu belirtiyorlar. Dendro Lamine Parke Genel Müdür Yardımcısı Serdar Saylan; renklerin karakteristik özelliklerinin bilinerek mekanlardaki renklerin kullanılması gerektiğinin altını çiziyor. Saylan, renklerin insanların enerjilerine katkı sağladığını belirtiyor. Hangi renklerin hangi insan için uygun olduğu konusunda şu bilgileri veriyor: “Çok hareketli ve enerjik insanların özellikle iş yerlerinde kırmızı ve tonları kullanılmalı. Daha sakin işle uğraşan ya da hayatı sakin yaşayan bireylerin mekanlarında sarı renk ön plana çıkarılmalı. Uzun süreli oturulacak bekleme salonları, fuayeler yeşil ve fıstık yeşiline çalan renklerde dekore edilmeli. Eğer iletişim yönünüz kuvvetli ise ve bunu bir iş ile birleştirdiyseniz Prusya mavisinin kullanılması iletişimi ve diyalogu kolaylaştırabilir.”

Çalışma alanlarında kullanılan renklerin insan motivasyonlarına etkisi ise kaçınılmaz. Serdar Saylan; işyerlerinde açık ve ferah tonların ve belli noktalarda da çalışanlara dinamizm kayma için parlak renklerin kullanılmasını öneriyor. Açık ve ferah renklerin bulunduğu ortamlarda insanların daha rahat çalıştığını dile getiren Saylan’a göre, renkler ışıklar etkili olduğu için çalışma mekanlarında ışıklandırmaya ve gün ışığının fazlalığına çok önem verilmesi gerekiyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bekar Erkeklere Evi Dekore Etmenin Püf Noktaları

Eğer bekar ve yalnız yaşayan bir erkekseniz evinizde dilediğiniz gibi bir düzen kurabilir, onu tarzınızı …