1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Cumartesi Meydanı Çay Bahçesi Hizmete Girdi

Turgutlu Belediyesi Kapalı Pazaryeri Otopark ve Meydanı’nda Çukurbahçe Aile Çay Bahçesi açıldı. Modern aydınlatmaları, çocuk oyun alanı ve sosyal alanlarıyla Şehitler Mahallesine hareket kazandıran meydandaki beklenti aile çay bahçesiyle tamamlanırken, mevcut bölge halkının sıcak yaz akşamlarında keyifli zaman geçirebilecekleri bir mekan haline geldi.

cumartesi-meydani-cay-bahcesi-hizmete-girdi

Turgutlu’nun en büyük kazanımlarından biri olan Turgutlu Belediyesi Kapalı Pazaryeri ve Otoparkı Meydanı’nda Çukurbahçe Aile Çay Bahçesi açıldı. Gerek fonksiyonel anlamda ihtiyacı karşılayan, gerekse görsel anlamda Şehitler Mahallesi’ne yakışan bölgedeki çay bahçesi, hizmete girdiğinden bu yana ailelerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Özellikle akşamları çocuklarla dolup taşan oyun alanları ortaya renkli görüntüler çıkarırken, aileler de oturma alanları ile çay bahçesinde keyifli zaman geçirmeye başladı.

“Söz verdik hayata geçirdik”

Söz verdikleri gibi özellikle üst zemininde modern aydınlatma, zemin uygulamaları ve sosyal alanlarıyla Turgutlu’ya yakışır bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Turgutlu Belediyesi Kapalı Pazaryeri Otopark ve Meydanı’nın çay bahçesi ile birlikte daha kullanışlı bir hale geldiğini ifade ederek, “Özellikle bölge halkımızın yakından bildiği üzere, üzeri kapalı ve geceleri güvenlik tehdidi oluşturan bir pazaryerimiz vardı. ‘Turgutlu çok daha iyisini hak ediyor’ diyerek işe koyulduk ve hazırladığımız projeyi Manisa Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle hayata geçirdik. Daha kullanışlı, görsel açıdan daha görkemli, mahallemize ve en önemlisi ilçemize yakışır bir proje uygulamasıyla halkımızın beklentisini karşılamış olduk. Haftanın bir günü pazaryeri, her gün ise otopark ve çay bahçesi ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Kapalı Pazaryeri Otopark ve Meydanı’nın, Çukurbahçe Aile Çay Bahçesi’nin bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418