1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Sunset’e Rekor Ceza!

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, yaz mevsimiyle birlikte mekanların açılması durumunda gürültü kirliliğine karşı denetimlerini arttırdı. Bir önceki gece ünlü restoran Sunset’e gürültü cezası uygulayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine gece saat 01.00’de ünlü restoran Sunset’e gitti.

Ekiplerin yaptığı ölçümler sonucu müziğin 80 desibelin üzerinde olduğunu tespit edildi. Müziğiyle olması gereken 65 desibeli aşan ünlü restorana, gürültü kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle 19 bin lira para cezası uygulandı. Yetkililer bu rakamın bu senenin rekor cezası olduğunun da altını çizdi.

Vatan

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418