1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çelik Esaslı Doğal Taş Kaplı Metal Kiremitler

Ildiz Donatim San. ve Tic. A. S., 12 yildir ithal ettigi çelik esasli, üzeri dogal tas kapli, metal kiremitlerin üretimine baslayarak, ithalatçi kimliginden, üretici kimligine geçisin heyecan ve mutlulugunu yasiyor. Türkiye sermayesi, Türkiyeli mühendislerin tasarimi ile imal edilen makineler tarafindan otomatik olarak üretilen, tamamen Türkiye’nin eseri bir ürün ILDIZBOND. Bundan böyle, yurt disina döviz kaybi yerine, yurt disindan döviz saglayacak güçlü bir yatirimin ürünü.

ıldız bond, çelik kiremit, metal kiremit, zincalume, alüminyum kiremit, arduazlı çelik kiremit,

ILDIZBOND TEKNOLOJISI :
ILDIZBOND metal kiremitleri, alttan ve üstten polimer kapli çelik sac levha geleneksel kiremit seklinde preslendikten sonra, kopolimer tabaka ile kaplanir. Bu tabakanin üzerine tas granüller uygulanir ve en son seffaf akrilik tabaka ile kaplanir. Zincalume teknolojisiyle üretilen çelik sac 0, 45 mm kalinliginda olup, 150g / m² Al-Zn ( 55:45 oraninda alüminyum-çinko ) alasimi sicak daldirma ile kaplandiktan sonra, levhanin her iki yüzeyine polimer esasli astar uygulanir. Çelik sac, essiz bir koruma saglamak üzere alttan 2 kat, üstten 5 kat çesitli madde ile kaplanmistir:

AKSESUARLAR :
Ayni yöntemle üretilmis aksesuarlari da bulunan ILDIZBOND; konutlarda, is merkezlerinde ve endüstriyel tesislerde, 120 – 900 arasinda egimi bulunan çatilarda ekonomik, uzun ömürlü bir kullanim ve estetik bir görünüm saglar. ILDIZBOND panel ve aksesuarlarina iliskin bilgiler asagida verilmistir.

ILDIZBOND aksesuarlari çatidaki tüm detaylari çözerek sorunsuz çatilar olusturulmasina olanak saglar. Dekoratif yüzeylere uyan ek bitis elemanlari istek üzerine saglanabilir. Genis bir renk seçenegi yelpazesi bulunan ILDIZBOND kiremitleri, her kisinin zevkine ve çevreye mükemmel uyum saglar.

UYGULAMA ESASLARI :
ILDIZBOND kiremitlerinin uygulamasinda Giyotin, Caka, Yuvarlak basli pençe çekici, özel metal kiremit çivileri vb. aletler kullanilir.

Mertekler üzerine kiremit alti tahtasi konmamissa, kadronlar merteklere yerlestirilir. Eger kiremit alti tahtasi konmussa bunun üzerine isi ve su yalitim malzemelerini montaja imkan vermek için sahte mertekleme yapilir ve kadronlar bu merteklerin üzerine yerlestirilir. Böylece bir izgara sistemi olusturulur. Bu esnada isi yalitimi alttan degil de çati üstünde yapilacak ise isi yalitimi için uygun görülen malzeme yerlestirilir. Isi yalitiminin üzerine buhar dengeleyici örtü serilir. Eger gerekli görülüyorsa ( özellikle çok günesli bölgelerde ) ILDIZFOIL serilir ve kadronajlama baslar. Kadronajlama da kullanilacak ahsabin kesitinin 5×5 olmasi tavsiye edilir.

Kadron araliklari 37 cm’ dir. Ancak ilk kadron çatinin baslangicindan maksimum 34, 5 cm’ e çivilenmelidir. Sonra diger kadronlar yerlestirilir.

Kiremitler çati sirtinin asagisindaki kadrondan baslayarak dizilir. En güzel görünüs için kiremitleri dizmeye çatinin üst hattindan bir sira birakarak baslanir. Kiremitler sagdan sola veya solda saga dizilebilir. Bindirmede yagmur ve rüzgar gelis istikameti dikkate alinir. Dizilen kiremitler özel ILDIZBOND metal kiremit çivileri ile alinlardan çivilenir. Kiremitleri çivilemeye, asagiya dogru birkaç sira dizdikten sonuna baslanmalidir. Panel döseme islemi bittikten sonra sira aksesuar montajina gelir. Aksesuarlar tüm detaylara uygun çözüm getirilebilecek çesitliliktedir. Çatinin tamamlanmasindan sonra mahyalardaki çivi baslari ILDIZBOND metal kiremidinin rötus takimindaki özel yapistirici ve kum ile kaplanir.

ILDIZBOND ‘UN ÖZELLIKLERI :
Üzeri dogal tas kapli olan ILDIZBOND dekoratif olup, yagmur suyu ve damlalarinin çikardigi sesi absorde eder ve ses yapmaz. ILDIZBOND kiremitlerinin, 7 ayri tabakayla kaplanmasi sonucu her türlü hava kosuluna karsi essiz bir dayanikliligi vardir. Küflenme, paslanma veya çürüme gibi dertleri ortadan kaldiran ILDIZBOND metal kiremitleri, en üstteki akrilik tabakasi fonjisid içerdiginden mantar ve yosunlarin olusmasina da olanak vermez ve bu yüzden güvenilirdir. ILDIZBOND; isi, su yalitimi ve buhar dengeleyici malzemelerle birlikte kullanilarak çatinizi tam bir güvene kavusturur. Çatiniz akitmaz, çatinizin aktarilmasina gerek kalmaz.

Boylamasina ve enlemesine birbirine kilitenen metal kiremitler, çatiya büyük bir güç kazandirir. Paneller kadronlara çakildigindan firtina, kasirga ve depreme karsi optimum direnç saglar. Çelik esasli oldugu için ILDIZBOND’ un üzerinde yürünebilir, çatlamaz ve de kirilmaz. Hafif oldugundan binalara yük bindirmez. Dik çati tasarimiyla ya da düz çatinin diklestirilmesiyle çatida ilave oturma mekanlari yaratir. Kuru ( çimentosuz ) döseme imkanina sahip olan ILDIZBOND ‘un montaji kolay ve hizlidir.

ILDIZBOND ’un özelliklerini net olarak vurgulamak gerekirse;

1. GÜVENILIR: ILDIZBOND, Ildiz Donatim’in egitimli ve deneyimli kadrolari ile güvenli bir sekilde uygulanir. 50 yil garantilidir..

2. SAGLAM: Zincalume teknolojisiyle üretilmistir. Paslanmaz, kirilmaz, çatlamaz uzun ömürlüdür.

3. YANMAZ: Çelik esasli gövdesi, özel tabakalar ile güçlendirilmistir. Yangina karsi dirençlidir.

4. EKONOMIK: Keresteden, temel ve kolonlarin malzemesinden, ulastirma, depolama ve tasima maliyetlerinden, çati döseme isçiliginden, alternatif ürünlerdeki fire kayiplarindan, çatinin bina ömrü içindeki elden geçirilmesi ve bakim giderlerinden, bina isitma ve sogutma giderlerinden büyük bir tasarruf saglanir.

5. ESTETIK: Üzeri dogal tas granülleriyle kaplidir. Genis renk seçenekleri ile de çevreye ve zevkinize uyum saglar.

6. PRATIK: 120 – 900 arasinda egimi bulunan her çatida kullanilabilir, montaji kolaydir. Hafif ve kolay tasinabilir.

7. PROBLEMSIZ: Tüm çati sorunlarini çözebilecek aksesuarlara sahiptir.

8. DEPREME KARSI DAYANIKLI: ILDIZBOND, Depremlerde çatidan binen yük nedeniyle binanizin zarar görmesini önler.

9. ÜZERINDE YÜRÜNEBILIR: Çelik esasli oldugundan üzerinde rahatlikla yürünür. Kirilmaz, çatlamaz.

Ildiz Donatim A. S., bu yil üretimine geçtigi ILDIZBOND metal kiremitlerinden ötürü büyük bir mutluluk ve gurur duymakta..

ILDIZBOND “Bin Kere Kiremit”

ILDIZ BOND KUMLU METAL KİREMİT SATIŞ VE UYGULAMA İÇİN İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ..

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418