1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çekmeköy’de İmar Durdu, Vatandaş Mağdur, Müteahhitler İflas

Çekmeköy Mehmet Akif, Çamlık, Hamidiye, Merkez Mahallesi gibi Mahallelerde İstanbul Mimarlar Odasının açmış olduğu 1/5000 imar planına aykırı yapılan yapılarla ilgili mahkeme kararına göre planlar iptal oldu ve yapılar durdu.

cekmekoyde-imar-durdu-vatandas-magdur-muteahhitler-iflas

Hiç suçu günahı olmayan vatandaşlar mağdur olur iken ve yine suçu günahı olmayan müteahhitler ise ne yazık ki iflasın eşiğinde kara günler onları bekliyor.

MÜTEAHİT TOPRAKTAN YER SATMIŞ ÇEK KESMİŞ, MAĞDUR VATANDAŞ DAİRE ALMIŞ

Genelde Çekmeköy’de kat karşılığı inşaatın hakim olduğu görüldüğünde bir çok inşaat firması topraktan tabir edilen daha başlamadan bir çok projesindeki daireleri satıyor. Bunun karşılığında ise belirli bir oranda peşinat vermiş. Şimdi inşaatlar durdu. Topraktan daire alan vatandaş dairesini alamadığı için müteahhit ise sattığı dairelere ve peşinatlara göre çek kestiği için şimdi kara kara düşünüyor bu işin sonu ne olacak diye. Bu işin sonunda bir müteahhit iflas eder daha büyük bir tabir ile batar ise bir küçük projede 10 vatandaş mağdur olur.

PEKİ ÇEKMEKÖY’E BU KAZIĞI KİM ATTI? OKUMUŞ GAYRİMENKULÜN ARSASI VE DİĞER ARSALARIN DURUMU NE ?

Herkes şimdi soruyor neden imarlar durdu. Planlar iptal oldu diye. Daha da önemlisi bu kazığı kim attı diye. Çekmeköy’de herkes bu sorunun cevabını ararken şimdilik ilk akla gelen Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesinde Şile otobanına sıfır olan bir zamanlar bazı Ak Partili meclis üyelerinin de öncülük yaptığı meşhur arsa ve yine Mehmet Akif Mahallesinde İcradan komik rakamlara satılan 2.5 emsale çıkarılan ve taşorenliğini ise yine Ak Partili eski Ak Partili meclis üyesinin yaptığı Okumuş Gayrimenkul’ün aldığı arsaya çevrildi.

BU İŞLERE KİMLER GÖZ YUMDU VE PARALEL BU İŞİN NERESİNDE?

Yine Çekmeköy’de vatandaşların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi ise bu işe kimlerin göz yumduğu oldu. Yarın ile ilgili yeni planların nasıl, ne zaman, artacak mı düşecek mi sorularının sıkça sorulduğu şu günlerde Çekmeköy’de Paralel yapının bu işlerin neresinde olduğu en çok konuşulanlardan oldu. Çekmeköy’de bu anlamda Paralel operasyonunda bir temizlik işçisi, bir kaç belediye çalışanına operasyon yapılmasının ardından kalan sessizlik ise akıllarda soru işareti bırakıyor.

ÇEKMÜDER, İSMÜDER ve ORSİYAD KAYIP ARANIYOR, GÖREN, BİLEN VE DUYAN HABER VERSİN

Çekmeköy’de planlar iptal olmuş imarlar durmuş. Müteahhitlerle vatandaşlar karşı karşıya gelmiş. Her kes yarın ne olacak diye umutsuz bir şekilde beklerken beyaz örtülü masalarda misafir ağırlayan, kayak turları ve gezi turları düzenleyen Çekmeköy tarafından isimleri “ÇEK-ÇOK-GEZ” dernekleri olarak görülen Çekmeköy Müteahhitler derneği (ÇEKMÜDER) ve yine bu ağabeylerimizden kurulan İstanbul Müteahhitler derneği (İSMÜDER) Çekmeköy’de kurucu üyelerin müteahhitlerden oluştuğu Ordulu Sanayici İşadamları derneği (ORSİYAD)’ı gören, bilen, duyan var ise bana haber versin diyen bir çok Müteahhit artık boş işleri bırakın da gelin bir kamuoyu oluşturun diyerek tepkilerini gündeme getiriyorlar.

Çekmeköy Haber

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Nereler Değerlenecek?

İstanbul’da gayrimenkuller değer kazanmaya devam ediyor. Özellikle üçüncü havalimanı, üçüncü köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu …