1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bayındırlık Bakanlığı, Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısı Alacak

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 2010 yılında 400’ün üzerinde mimar, mühendis ve şehir plancısı alacaklarını belirtti.

AK Parti Bitlis İl Başkanlığınca düzenlenen İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere Bitlis’e gelen Bakan Demir, ilk olarak Vali Nurettin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Bakan Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlık olarak yeni bir değişim ve dönüşüm içerisine girdiklerini belirterek, bu anlamda büyük mesafe alındığını söyledi. Bayındırlık müdürlüklerinin teknik kapasitelerini artırmak için çalışmalara başlandığını anlatan Bakan Demir, şöyle konuştu:

“Bu yıl 400’ün üzerinde mimar, mühendis ve şehir plancısı alacağız. Alacağımız personellerle binalarımızı kalite yönünden inceleyeceğiz. Müdürlüklerimizdeki çalışanlarımızın yaptığı işleri, mühendisliğin en son teknikleriyle uygulayan ve yapan hale getirme noktasında büyük bir mesafe aldık. Bitlis’e de bu yıl 8 mühendis atandı, 8 kişi daha atayacağız. Bu atamalarla Bitlis en fazla eleman gönderdiğimiz illerin başında geliyor. Eksikliklerimiz varsa bunları da gidereceğiz.”

Bitlis’te yeni yapılacak hükümet konağının ihalesinin yapılacağını ve Ramazan ayında inşaat çalışmalarının başlatılacağını vurgulayan Demir, son yıllarda yapılan hizmetlerle Bitlis’te önemli yatırımlara imza atıldığını ifade etti.

Haber: Dünya Gazetesi

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnart Mimarlık, Mimar – Proje Sorumlusu Arıyor

MİMAR REF-1 Fuar standları ile ilgili sahada çalışmış, tecrübeli, İleri düzeyde Autocad programı kullanabilen, Esnek …