1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Başiskele’ye Yoğun İnşaat Talebi!

Konut sektörünün gözde ilçelerinden biri olan Başiskele son günlerde yoğun talep görüyor. Bu nedenle de inşaat firmaları gözlerini bu bölgeye çevirdi

basiskeleye-yogun-insaat-talebi

Her zaman söylüyoruz; Başiskele gerek doğası, gerekse manzarasıyla hep ön plandaydı. Ama şunu da biliyorduk; birkaç yıl öncesine kadar orada doğru dürüst projeler de yoktu. Son yıllarda kaliteli ve iddialı konut projeleriyle birlikte bölge birkaç kat daha talep görmeye başladı. Gördüğümüz o ki, her geçen gün talep artmakta ve yatırımlar yavaş yavaş buraya kayıyor. Birçok inşaat firması, bu ekonomik durgunluğa rağmen projelerini oluşturmaya başladı.

PANORAMA BAŞI ÇEKTİ

Seversiniz, sevmezsiniz, beğenirsiniz, beğenmesiniz ama bölgenin bir numarası bize göre Rengin İnşaat tarafından marka haline getirilen alan Panorama Kent. Aslında Başiskele bölgesinin hızla ivme kazanmasının bir sebebi de ‘Panorama’ diyebiliriz ama son yıllarda gerçekten Panorama’ya rakip projeler çıkmadı da değil. Ne olursa olsun böyle kaliteli konut projeleri, bölgeyi bir üst sınıfa yükseltmekte.

DOĞA VE DENİZ MANZARASI
Başiskele haricinde birçok kaliteli konut projesi olduğunu söylemezsek, diğerlerine haksızlık ederiz ama şu gerçeği de yabana atmamak gerekiyor. İnsanlar oturdukları evlerde doğasıyla ve manzarasıyla ön planda olmak isterler. Kimse kusura bakmasın ama Başiskele’de bunlardan her ikisi de var. Evinizin bir balkonundan Körfez’in eşsiz deniz manzarası, diğer balkonunuzdan da yemyeşil Başiskele.

GELECEĞİN PARLAYAN YILDIZI

Başiskele şimdi de talep görüyor ama unutmayalım ki, bu bölgenin rakipleri de var. İzmit Bağçeşme, Arızlı gibi yerler, ancak artık buraları inşaat yapmak için alan kalmadı. Yapılanlar da sadece para kazanmak için yapılan küçük projeler. Bu ve birkaç daha nedenden dolayı, Başiskele geleceği, her geçen gün artarak karşımıza çıkacaktır. Şunu net söyleyebiliriz “Geleceğin parlayan yıldızı Başiskele”

KÖSTEK OLMASIN YETER

Tabi bu durumu en çok ilgilendiren birim de Başiskele Belediyesi. Hiçbir yatırım yapmadan, sadece inşaat firmalarının üzerinden geçinen, onları yolunacak kaz gibi gören, reklam ve tanıtım anlamında bir arpa boyu yol gidemeyen Başiskele Belediyesi hala kanalizasyon işini bile çözemedi, hala foseptik çukurlarıyla yaşayanlar var, gerisiniz siz düşünün! Her yağmurda çeşmelerden çamurlu su akıyor, gerisini siz düşünün. Bu durumda inşaat firmaları tek başına bırakılıyor. Başiskele Belediyesi’nden beklenti fazla ama gelinen noktada “köstek olmasın yeter” deniliyor.

YATIRIM YAPILACAK TEK YER

Konunun uzmanları “Başiskele’ye gayrimenkul adına yatırım yapan her zaman kazanacak” diyor. Bizler de gerek arsa, gerek konut, gerekse ticari gayrimenkul anlamında yatırım yapacakların kazanacaklarını söylüyoruz. Aslında bunu söylemek için uzaman olmaya da gerek yok. Bölgeyi birkaç günde gezen görür ve bize hak verir değil mi?

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418