1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Autodesk Yeni Nesil Altyapı ve İnşaat Hizmetini Tanıttı

Tasarım yazılımı şirketlerinden Autodesk, yeni nesil altyapı tasarımı ve inşaat teknolojisi Autodesk Project Mercury’le birlikte altyapı çalışmaları için BIM hizmetleri kullanımına geçiş sürecini hızlandırmayı vadediyor.

autodesk-yeni-nesil-altyapi-ve-insaat-hizmetini-tanitti

Masaüstü, bulut ve mobil teknolojilerini kapsayan çözüm, inşaat mühendisleri, tasarımcılar ve diğer altyapı uzmanlarının; ulaşım, altyapı, kamu hizmetleri, doğal kaynaklar, arazi ve kentsel gelişim projelerini daha verimli bir şekilde tasarlayabilmesini, inşa edebilmesini ve yönetebilmesini sağlayabilecek.

“Gezegenimizin altyapı çalışmaları için fon sağlamak; bu altyapıyı tasarlamak, inşa etmek, yenilemek ve yönetmek giderek altyapı tasarımı ve yapımı konusunda yeni bir yaklaşım gerektiren, daha zorlu bir iş haline geliyor” diyen Bilgi Modelleme Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Amar Hanspal, Project Mercury’i şu şekilde açıklıyor:

“Project Mercury, tasarım ve mühendislik sektörünün önde gelen mobil ve bulut teknolojisi ile çalıştırılmaktadır. Bu gelişme, yerleşik rekabetçi çözümlerle karşılaştırıldığında gelecek nesillere yönelik önemli bir adım olarak öne çıkıyor. Project Mercury’nin geniş veri setlerini yönetme ve pek çok formatı bir araya getirme özelliği, tüm çalışma sürecini çok daha fazla paydaşın erişimine açıyor”

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Esenyurt Belediye Başkanı: Sorun Bizde Değil İnşaat Firmalarında

GEÇTİĞİMİZ günlerde maketten ev satışlarının çok can yaktığı yerlerden biri olan Esenyurt Belediyesi’nin, ruhsatları iptal …