1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Atakent 3 Projesinde İlk Alıcılar Karlı Çıktı!

Halkalı’da 18 ayda tamamlanan 2 bin 300 konutluk Avrupa Konutları Atakent 3 projesinde konutlar metrekaresi 2 bin 400 TL’den satışa çıktı. Konutların tesliminde bu fiyat 4 bin TL’ye ulaştı. İlk alıcılar % 66 kazandı

Avrupa Konutları markasıyla konut projeleri geliştiren Artaş İnşaat, 2 bin 300 konutluk Atakent 3 projesini 18 ayda tamamladı. Metrekaresi 2 bin 400 TL’den satışa çıkan konutların fiyatı teslimatta 4 bin TL’ye kadar ulaştı. 1 Temmuz itibarıyla yaşamın başlayacağı projede geçtiğimiz akşam komşularla tanışma kokteyli düzenlendi. 3 binden fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen kokteyle Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Emlak Pazarlama İnşaat Proje Yönetimi Genel Müdürü Hüseyin Karaca ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay katıldı.

Emlak Konut GYO ile yapılan sözleşme gereği taahhüt edilen teslim tarihi Temmuz 2014 olan projenin, daire sahipleriyle yapılan Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi’ndeki teslim tarihi ise 31 Aralık 2012 olarak belirtilmişti. Avrupa Konutları fiili teslim için belirlediği hedef tarihi, altı ay önceye çekti. Artaş İnşaat’ın sahibi Çetinsaya erken teslimat geleneğini bu projede de bozmadıklarını belirtti.

Yüzde 80’i satıldı
2 bin 300 konut ve özel hastaneden oluşan Atakent 3 projesi, 193 bin metrekare arsa üzerinde hayata geçirildi. Projenin 162 bin metrekarelik kısmı peyzaja ayrıldı. Bahçe, gölet ve şelalerin yer aldığı projenin ortasına Kayseri Saat Kulesi’nin benzeri inşa edildi. İnşaatına Ocak 2011’de başlanan projede açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra futbol, basketbol, voleybol, tenis sahaları ve fitness center, sauna, buhar odası, squash, aerobik, pilates salonları yer alıyor. Projedeki konutların büyüklüğü 83-191 metrekare arasında değişiyor. Konutların yüzde 80’i satıldı.

Okul Ağustosta
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, TOKİ ve Emlak Konut GYO ile birlikte Halkalı’da inşa ettikleri konutlarla bölgenin değer kazanmasında da rol oynadıklarını söyledi. İçinde bir hastane ve okulun da yer alacağı projede ilköğretim okulunun ağustos ayında bitirilerek yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini bildirildi. Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ise projenin erken teslim edildiğine değinerek, “Süleyman Bey, her zaman olduğu gibi yine sözünde durdu ve daire sahiplerini evleriyle altı ay erken buluşturdu. Tüm Türkiye’de başlattığımız dönüşüm hareketinde, böyle projelerin sayısını artırmalıyız” dedi.

Sabah

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Maketten Satışa Devam!

Maketten konut satışına SPK izni şartını öngören düzenlemede geri adım atılıyor. İnşaat sektörü kararı olumlu …