1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

As Yatırım, Güney Koreli Üç Şirketle Santral Kuruyor!

İnşaat ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Kuveytli yatırım şirketi Aswar Group, Türkiye’de güneş enerjisine yatırım yapacak.

600 MW'lık güneş santrali, as yatırım, Aswar Group, CX Concentrix Solar Korea, EPC müteahhitliği, gayrimenkul, güneş enerjisi, Güneş Santrali, Güney Afrika, inşaat, KEPCO, Kincoa, Kuveytli yatırım şirketi, Kuveytli yatırım şirketi Aswar Group, pakistan

Aswar Group’un Türkiye’de kurduğu As Yatırım’ın ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Uğur Akkuş, Güney Koreli CX Concentrix Solar Korea, KEPCO ve Kincoa ile 150 MW’lık güneş santrali kurmak için sözleşme imzaladıklarını bildirdi.

Türkiye’de 18 bölgede ölçüm çalışmaları yaparak, 20 lokasyon için lisans başvurusunda bulunacaklarını dile getiren Akkuş, 450 milyon dolara mal olacak yatırımın 5 yıl içinde hayata geçeceğini kaydetti.

Yatırım için gereken paranın büyük bir bölümünün Körfez’den ve Körfez bankalarından alınan kredilerle sağlanacağını vurgulayan Akkuş “Finansman paketinin içinde Güney Koreliler de olacak. Güney Kore’deki şirketler burada aynı zamanda EPC müteahhitliği yapacak, finansman konusunda da destek sunacak” dedi.

Akkuş, güneş enerjisindeki yatırımlarını şartların el vermesi halinde 150 MW’tan 300 MW’a, yatırım miktarını da 900 milyon dolara kadar çıkarabileceklerini vurguladı. Jeotermal enerji ile de ilgilendiklerini ifade eden Akkuş, yenilenebilir enerji sektöründe lisans alım satımı yapan kişilerle görüşme halinde olduklarını belirtti.

CX Concentrix Solar Korea’nın Pakistan ve Güney Afrika’da da güneş enerjisi yatırımları yaptıklarını ifade eden Akkuş, “Pakistan’da 600 MW’lık güneş santrali kurmak için 1.5 ay önce imza atıldı. 5 yıl sürecek bu proje 900 milyon dolara mal olacak. Güney Afrika’da ise 700 milyon dolarlık yatırımla 300 MW’lık santral kuruldu ve işletmeye alındı” bilgisini verdi.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Şile ve Tuzla’da Kiralık Villa Tarzı Evlere Talep Yüksek

Şile ve Tuzla’da kiralık villa tarzı evlere talep yüksek: Görmeden para gönderecek müşterilerimiz var Koronavirüs …