1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Arpaçay’da Modern Binalar

Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde konut sorunu Özel İnşaat Firması tarafından yapılan lüks binalarla çözülüyor.

arpaçay belediyesi, arpaçay gazetesi, arpaçay haberleri, arpaçay ile ilgili aramalar, arpaçay inşaat, arpaçay köyleri, arpaçay meb, arpaçay nehri, arpaçay resimleri, arpaçay yibo, kars arpaçay güvercin köyü, kars arpaçay haberleri, kars arpaçay ile ilgili aramalar, kars arpaçay koçköyü, kars arpaçay köyleri, kars arpaçay kümbet köyü, kars arpaçay melikköy, kars arpaçay yibo, modern bina, modern bina cepheleri, modern bina fotoğrafları, modern bina ile ilgili aramalar, modern bina resim, modern bina resimler, modern bina resimleri, modern bina tasarımları, modern binalar

Arpaçay Belediye Başkanı Enver Akkaya, İlçede son yıllarda inşaat sektöründe haraketlilik yaşandığını belirtti.

Başkan Akkaya; “Arpaçay’da çok güzel gelişmeler yaşanıyor. Bir taraftan içme suyu şebekesi yol çalışmaları yapılırken, diğer taraftan modern binalar yükseliyor. Arpaçaylılar bundan böyle modern binalarda yaşamları sürdürecek. Bunun için özel firma tarafından ilçede konutlar inşa ediliyor. Biz de belediye olarak ilçede yapılaşma yönünde atılan adımları destekliyoruz” dedi.

MODERN BİNALARA TALEP ÇOK

Arpaçay’da yapılan modern binalara vatandaşların yoğun talep gösterdiğini ifade eden Akkaya; “Son yıllarda inşaat sektöründe çok büyük canlanma var. Yapılan konutlar vatandaşlar tarafından ilgi görüyor. Daha önceki yıllarda, halkımız oturabileceği dört duvarlı evlerle yetiniyordu. Şimdi ise en kalitelisini, binada kullanılan malzemeyi, ısı yalıtımını, ısı sisteminde hangi malzemenin kullanıldığını, binanın güneşi ne kadar aldığını dahi kontrol ediyor. Bu istek ve talep de hem lüks hem de kaliteli konutların yapılmasını beraberinde getiriyor. İlçemizde Konuta talep artıkça inşaat sektörü de o denli gelişip büyümektedir” diye konuştu.

Arpaçay’da Fikret Avcı Caddesi’nde yapılan konutlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. İlçede modern konutlar inşa eden ilgili firma yetkilileri taleplerin bu şekilde devam etmesi halinde daha fazla konut yapılacağına dikkat çekti.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418