1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

AREAS’tan İnşaat Şirketlerine Destek

AREAS’tan inşaat şirketlerine pazarlama ve satışta tam destek.

arazi geliştirme, AREAS, areas proje pazarlama, inşaat, İnşaat Firmaları, inşaat kalitesini artırma, inşaat şirketi, inşaat şirketi seçimi, inşaat şirketleri, mimari planlama, pazarlama, satış, yeni projeler yaratma

İnşaat firmalarının mimari planlamadan konut teslimine kadarki tüm süreçlerini başarıyla yöneten AREAS Proje Pazarlama, bu sayede hizmet verdiği kuruluşların daha kaliteli üretim yapmasına ve yeni projeler geliştirmesine imkan sunuyor

Son yıllarda arazi geliştirme, inşaat kalitesini artırma ve yeni projeler yaratma konusuna odaklanan inşaat firmaları, projenin isminden örnek dairenin oluşturulmasına, fiyatlandırmadan satış-pazarlamaya kadar ki tüm çalışmalarını uzman firmalara bırakıyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak kurulan AREAS Proje Pazarlama, 2003 yılından buyana hizmet verdiği inşaat firmalarının, mimari planlamadan konut teslimine kadarki tüm süreçlerini başarıyla yöneterek onları rakiplerinden farklı kılıyor.

İnşaat şirketlerine pazarlama ve satış alanında A’dan Z’ye hizmet sunduklarını söyleyen AREAS Proje Pazarlama Genel Müdürü Murat Bozkurt, “Biz bunu yapınca firmalara üretim kalitesine odaklanma ve yeni projeler geliştirme konusunda daha çok zaman kalıyor” dedi. Murat Bozkurt’a göre yoğun rekabet ortamında inşaat firmalarının başarılı olması için öncelikle konsept ve üretim planlamasının iyi yapılması gerekiyor.

Bunun yanı sıra üretim hızının, pazarlama stratejilerinin ve satış ekibinin performansının da önemli olduğunu ifade eden Bozkurt, “Biz bu noktada devreye girip firmalara yol gösteriyoruz. Projenin isminin belirlenmesinden son konutun hak sahibine teslim edilmesine kadar geçen tüm süreçte pazarlama ve satış faaliyetlerini inşaat şirketi adına yürütüyoruz” diye konuştu.

‘Hazırlık çalışmalarında ve satışta varız’

Murat Bozkurt verdikleri hizmetleri şöyle özetledi:

“Projenin pazarlama çalışmalarına daha arazi aşamasında başlıyoruz. Projenin kimler için, hangi ölçeklerde, ne gibi özelliklerde olduğunu ortaya koyuyoruz. Nasıl bir fiyatlandırmayla ve nasıl bir algı ile sunulacağını derinlemesine analiz ediyoruz. Bu çalışmalar 3 ay ile 5 ay arasında projeden projeye değişiyor. Tüm bunları projenin mimari ekibiyle birlikte yürütüyor hatta finalize ediyoruz. Bunun yanı sıra konut projelerinin basın ve halkla ilişkiler çalışmalarından, reklam satışına, örnek daire hazırlanmasından satış ofisi oluşturulmasına kadar ki tüm ön hazırlıklarında aktif görev alıyoruz. Aynı zamanda projenin satış ofisinde görev yapan tüm satış ekibinin müşteri görüşmelerindeki verimliliğini de organize ediyoruz.”

İki farklı ekiple hizmet veriyor

AREAS’ın görev aldığı projelerde iki farklı ekip ile hizmet verdiğini belirten Bozkurt, “AREAS Pazarlama ekibi, Bahçeşehir’deki merkez ofiste görev yapıyor ve rakip analizlerinden kampanya hazırlamaya kadar tüm pazarlama aktivitelerini koordine ediyor. AREAS Satış ekipleri ise projenin bulunduğu lokasyondaki satış ofislerinde görev alıyor ve müşteri sunumlarından, kredi kullanım sürecine kadar ki tüm satış süreçlerini yönetiyor” açıklamasında bulundu.

Aynı anda en fazla altı projeye hizmet verdiklerini dile getiren Murat Bozkurt, şuanda Sancaktepe de iki adet, Tekirdağ Çorlu’da ve Ataşehir Şerifali’de birer adet olmak üzere toplam da dört projede satışlara devam ettiklerini anlattı. Bozkurt, bu yıl sonunda Yakacık’ta başlayacak yeni bir proje için hazırlıkların sürdüğünü de açıkladı. Proje pazarlama ve satış sürecinin çok hassas ve çok dikkat gerektiren uzun bir süreç olduğunu hatırlatan Bozkurt, çalışmayı tercih ettikleri inşaat şirketleriyle iletişim dili ve vizyon olarak mutlaka ortak bir bakış açısıyla hareket ettiklerini ve iş ortaklığını başlatırken inşaat şirketi seçiminde çok titiz davrandıklarını sözlerine ekledi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Libya’da Başlanacak Elektrik Santrali Projesine Proje Kalite Müdürü Aranıyor

Libya’da yeni başlayacak Elektrik Santrali projemiz için, *** Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun, (tercihen Makine Mühendisi) …