1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Amazon Ormanları Çinliler’e Satılıyor!

Ekvador, Amazon ormanlarının üç milyon hektarlık bölümünü petrol aramaları için Çinli şirketlere satmaya hazırlanıyor.

amazon-ormanlari-cinlilere-satiliyor

Dünyanın oksijeni olarak bilinen ‘Amazon ormanları’ Çinlilere karşı direniyor. Çünkü Ekvador, yerli halkın karşı çıkmasına rağmen ormanların üç milyon hektarlık bölümünü Çinli petrol şirketlerine satmaya hazırlanıyor. Şirketler bölgede petrol arama çalışmaları yapacak.

YERLİLER İSTEMİYOR

Amazon Watch adlı örgüt, petrol çalışmalarının çevreye ve yerlilerin geleneksel yaşamına zarar vereceğine dikkat çekiyor. Ekvadorlu yetkililerse yerlileri hükümetin yoksullukla mücadele politikasına destek vermemekle suçladı.

240 BİN KM’LİK ALAN TAHRİP EDİLDİ

Geçen yıl yapılan bir araştırmaya göre, 2000-2010 yılları arasında Amazon ormanlarından 240 bin kilometrekarelik bir alan tahrip edildi. Latin Amerika’da yaklaşık 5 buçuk milyon kilometrekarelik alanı kaplayan Amazon Ormanlar Brezilya, Peru ve Ekvador da dahil 8 ülke ile fransız guyanası sınırları içinde bulunuyor.

Kaynak:Akşam

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bu İlçede Arsa Fiyatları Günlük Yüzde 15 Artıyor

Kanal İstanbul, iki yeni şehir ve üçüncü havalimanına ev sahipliği yapacak Arnavutköy’de arsa fiyatları borsayı …