1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Alkent’e Minaresi Helikopter Pistli Cami

İstanbul Büyükçekmece ilçesi Fatih Üniversitesi yanındaki 10 bin kişinin yaşadığı camisiz mahalleye modern ve ses getirecek cami yapılıyor.

500 kişilik planlanan cami projesi için mimar Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Üsküdar Şakirin cami mimarı Hüsrev Tayla, iç mimarı Zeynep Fadıllıoğlu ile görüşülecek.

3 DİN BİRARADA
Hıristiyan, Yahudi ve Müslümanların aynı çatı altında toplanacağı bir ibadethane kurulması planlanan Alkent Mahallesi’nde . Her din için ayrı bir bölümün ayrılacağı bina, planlanıyor.

Üç semavî dinin aynı çatı altında toplanacağı bir ibadethane kurulması için Hazineye ait arsaların ada ve paftaları alındı. Gazeteci Dursun Boran tarafından mahalle bilgi ve belgeleri ortaya çıkarılan Alkent mahallesinde camide okulda yok.
Daha evvel site olarak kurulan Alkent 3 Haziran 2001 de resmen mahalle oldu. Yolarıda 1993 de encümen kararıyla kamuya terk edildi. Okul yapılması içinde Dursun Boran tarafından Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e dilekçe gönderildi.

DİNLER ARASI DİALOG
Kültür Bakanlığından destekde talep edilecek cami havacılık sektöründe hizmet veren Sancak Air sahibi işadamı Mustafa Bayrak ile yönetmen- işadamı Mehmet Tanrısever tarafından yaptırılacak.

Müslüman, Hırıstiyan,Yahudilerı biraraya getirecek olan ibadethane, hazine arsasına inşa edilecek.

MİNARELERİNE HELİKOPTER İNECEK
Caminin her 2 minaresi helikopter pisti gibi yapılacak. 24 saat helikopter inip kalkacak şekilde dizayn edilecek. Minarelere dışında modern asansörle çıkılıp inilecek.

Ambulans helikopterler, helikopter pistli minarelerden hasta nakli yada başka yardımlar yapacak. Çok konuşulacak camide, 24 saat kablosuz internet, sıcak su, gazete-dergi bayi, kütüphane, cafe, bayan, erkek kuaförü, jeneratör,sporkompleksi, morg, kapalı otopark olacak.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Dev İnşaat Başladı

Caminin inşa edileceği alandan, 4-5 ayda 50 bin kamyon hafriyat çıkarılması öngörülüyor. Hafriyat, Maltepe sahildeki …