1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

ABD’de Mortgage Faizleri Yeniden Artışta

Mortgage Bankalar Birliği (MBA) verilerine göre, mortgage (konut kredisi) başvuruları 4 Kasım ile biten haftada bir önceki haftaya kıyasla yüzde 0,1 azaldı.

Bu dönemde düşüş hızında yavaşlama kaydedilen mortgage başvuruları, önceki hafta yüzde 0,5 azalmıştı.

Ülkede 30 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranı ise yüzde 7,06’dan 7,14’e çıktı. Böylece söz konusu faiz oranı, 10 haftalık yükselişin ardından önceki hafta kaydettiği gerileme sonrası yeniden artışa geçti.

Bu dönemde 15 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranı da yüzde 6,37’den 6,40’a çıktı.

MBA Ekonomi ve Endüstri Tahmininden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joel Kan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, mortgage oranlarının ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yüksek enflasyonla mücadele için faiz oranlarını artırmaya devam edeceğinin sinyalini vermesinin ardından geçen hafta yükseldiğini belirtti.

Kan, 30 yıl vadeli mortgage için ortalama faiz oranının art arda üçüncü haftada yüzde 7’nin üzerinde kaldığını ve diğer kredi türlerinin çoğunda artışlar olduğunu kaydetti.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

ABD’de Yüksek Ev Fiyatlarına Çözüm Mobil Evlerde Bulundu

Yüksek konut fiyatları dünyanın her yerinde büyük bir sorun olmaya devam ederken insanlar da yüksek …