1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

2B Arazileri Satışında İndirim

Eroğlu: 2B arazileri ile ilgili yeni bir yasa teklifini Meclis’e gönderdik. Kanun teklifinde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar için 400 metreye kareye kadar olan arsalarda yüzde 20 indirim öngörülüyor.

2b-arazileri-satisinda-indirim

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2B arazileri ile ilgili yeni bir yasa teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderdiklerini söyledi.

Eroğlu, İstanbul’da Ak Parti Siyaset Akademisi’nin konuğuydu.

Ak Parti’nin Siyaset Akademisi dersleri devam ediyor.

İstanbul’daki toplantıda bu kez genç siyasetçi adaylarına Orman ve Su işleri Veysel Eroğlu ders verdi.

Ders sonrası 2 B arazilerin hakkında konuşan Eroğlu, “2B kangren olmuş bir meseleydi 2B alanları devletin mülkü ama devlet buralara su götürmüş. 1960’dan bu yana bu işi çözmeye çalıştı çözemedi. ” dedi.

2B ile ilgili yeni bir kanun teklifini meclise gönderdiklerini söyleyen Eroğlu, “Yeni bir kanun tasarısı teklif edildi. Biz de uygun görüş verdik çok küçük parseller var. Adam fakir fukara onlarla ilgili ilave bir tenzilat daha yapılacak. Bazen 10 dönüm işgal eden var. Onlar da parasını versin.” dedi.

Kanun teklifinde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar için 400 metreye kareye kadar olan arsalarda yüzde 20 indirim öngörülüyor.

2B yasası ile elde edilen gelirin kentsel dönüşüm harcamalarında kullanılacağını söyleyen Eroğlu, “Kentsel dönüşümde bu para harcanacak. Hükümet büyük bir kangreni çözüyor. Rayiç bedeli yüksek bulanlar almayabilir.” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Boğaz’da Emsal Teşkil Edecek Karar!

Avukat Uğur Poyraz, yapılaşma izni verilmeyen Boğaz’daki arsasının kamulaştırılması için Büyükşehir Belediyesi’ne açtığı davayı kazandı. …