1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

20 Bin Liralık Konutu 600 Lira Göstermişler

Maliye Bakanlığı, İstanbul’daki lüks rezidansları mercek altına aldı. 20 bin liraya kiraya verilen dairelerin 600 lira gösterildiği belirlendi…

ataşehir, Bebek, beyaz, Cenk Eren, Ece Erken, Emrah, Etiler, florya, Funda Arar, kira, Levent, lüks konutlar, Murat Polat, rezidans, Sergen Yalçın, Şişli, Tapu, Ulus, ustafa Sandal

Kira gelirlerinde vergi kaçağına göz açtırmayan Maliye Bakanlığı, İstanbul’daki rezidansların da kapısını çaldı. Etiler, Levent, Şişli, Florya, Ataşehir, Bebek ve Ulus başta olmak üzere İstanbul’un lüks semtlerinde denetimi artıran Maliye, rezidanslardaki sahte kira beyanlarının peşine düştü.

İlk incelemelerde, kirası 20 bin liraya kadar çıkan, aidatı 2 bin lirayı aşan bazı rezidanslar için düzenlenen 600-700 liralık kira kontratları müfettişleri de şaşırttı. Kira gelirini piyasa değerinin altında gösteren ev sahipleri hakkında inceleme başlatıldı.

Sayıları 54’e ulaşan rezidanslar arasında kira rekorunda, Maya, Süzer Plaza, Polat Tower, Akmerkez, Metrocity, Sellennium Residence, Gayrettepe Residence, 3T, Park Ataşehir başı çekiyor. Bu rezidanslarda kiralar 3-15 bin lira arasında değişiyor. 450 metrekarelik bir dairenin fiyatı 5-6 milyon dolardan başlıyor.

AĞIR CEZA GELİYOR
Tapu müdürlüklerine yapılan beyanlar, havale, hesaba para yatırma, EFT gibi işlemler de dikkate alınarak rezidanslar için çapraz sorgu yapıldı. Pilot bölge kapsamında yapılan ilk denetimlerde milyonlarca dolarlık daireler için 600-700 liralık kontrat imzalayanlar yakayı ele verdi. Maliye yetkilileri yanlış beyanlar için ceza uygulayacak.

ÜNLÜLERİN TERCİHİ
Temmuz ayında çıkan yangınla gündeme gelen Polat Tower’de, Mustafa Sandal, Murat Polat, Beyaz, Ece Erken, Funda Arar, Sergen Yalçın, Cenk Eren ve Emrah gibi ünlülerin de konut ve ofisleri bulunuyor. Bazı ünlüler konut ve ofislerini kullanırken, bazıları kiraya veriyor.

Kaynak: Takvim

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Sıfır Konutta En Yüksek Fiyat Artışı Üsküdar ve Bakırköy’de

TSKB Gayrimenkul`ün raporuna göre, İstanbul`da son bir yılda markalı sıfır konutlarda en yüksek değer artışı …