1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

1+1 ve 2+1’lere Olan Talep Artışının Nedeni Boşanmaların Artması!

Genç nüfus ve boşanma oranındaki hızlı artış yaşanması, küçük ama kullanışlı tasarlanan 2+1 ve 1+1 dairelere ilgiyi artırdı…

1+1 ve 2+1 daireler, gayrimenkul sektörü, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği

Son dönemde 2+1 ve 1+1 dairelere ilginin arttığı bildirildi. Sektör temsilcilerine göre 3+1 hayali kuran ialeler, artık küçük ama kullanışlı konutlara yöneliyor. Genç nüfus ve boşanma oranındaki artmalar da küçük evlere talebi arttırıyor.

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, Bursa’da büyük konutlara fazla rağbet gösterilmediğini söyledi.

Gayrimenkul sektörü açısından şehirleşme oranı, evlenme yaşı ve nüfusun ağırlıklı yaş ortalamasının belirleyici dinamikler olduğunu belirten Gökçadır, evlenme yaşının yükseldiğini, boşanmaların arttığını ve çocuk sahibi olma yaşının ilerlediğini belirterek, bütün bu etkenlerin başta konut talebi olmak üzere ekonomik ve sosyal yönden yeni gelişmelere sebep olacağını ifade etti.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İstanbul’da Konut Kirasına 7,8 Milyar Lira Ödedik

TUVİMER’in araştırmasına göre 2017’de İstanbul’da 30 milyon metrekare büyüklüğünde 252 bin 223 konut kiralanırken, bu …