1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Konteynerde Eğitim!

Depremden sonra eğitime ara verilen Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinin, öğrencileri dün konteynerlerden oluşturulan sınıflarda derslere başladı

Van’da 23 Ekim’de meydana gelen 7.2 ve 9 Kasım’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından eğitime Şubat 2012’ye kadar ara veren Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin (YYÜ) Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinde dün derslere yeniden başlandı. Açılışı yapan YYÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Faik Öner öğrencilerin sıkıntı çekmeden eğitimi hızlandırılmış bir şekilde bitireceğini belirtti.

Açılış için öğrencilerin ders gördüğü Radyoloji Bölümü’ndeki sınıfa giren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Ahmet Faik Öner, ıp Fakültesi, Dişhekimliği Fakültesi öğrencilerinin yüzde 90’ının bir hafta içinde eğitim katılacağını söyledi. Öğrencilerin sosyal alanlarının da hazırlandığını belirten Dekan Öner şöyle devam etti:

‘Barınma sorunu yok’
“Hızlandırılmış eğitimle öğrencilerimiz ilk dönemi tamamlayacak. Tıp Fakültesi’nin 1, 2 ve 3’üncü sınıfları ders başı yaptı. 4, 5 ve 6’ncı sınıflar Türkiye’nin diğer illerindeki üniversitelerinde staj yapıyorlar. Tıp Fakültesi Araştırma Hastanemiz tamamlandıktan sonra bu öğrencilerimiz de eğitimlerine burda devam edecek. Şu anda barınma sorunu da yok.”

Bu arada ilköğretim okullarının açılması için öğretmenler da Van’a geldi. Öğretmenlere verilecek 3 günlük eğitimin ardından ilk olarak 29 Aralık perşembe gün köy okullarında eğitime başlanacağı belirtilirken, Van şehir merkezinde de eğitime 2 Ocak’ta başlanacak.

MİLLİYET

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konut Fiyat Endeksi Haziran 2016’da Arttı!

Konut Fiyat Endeksi Haziran ayında %0,96 artarak 213,96 oldu. Konut Fiyat Endeksi Haziran ayında %0,96 …