1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yunanistan’dan 6 Adet Ada Satın Aldı

Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani, Yunanistan ile İtalyaarasında yer alan Ehinadon Adaları’ndan 6 tanesini toplam 8.4 milyon euro ödeyerek satın aldı.

yunanistandan-6-adet-ada-satin-aldi

Ehinadon adalarından 5 bin dönümlük Oksia adası için 4.9 milyon euro ödeyen Al Sani, toplam 1600 dönüm olan diğer 5 ada için de 3.5 milyon euro verdi.

Satışlar, Yunan devletinin, Al Sani’nin bu adalarda imar planları ile ilgili taleplerine yeşil ışık yakması üzerine gerçekleşti.

‘250 METREKARE ANCAK TUVALETE YETER’

Milliyet’in haberine göre; Ehinadon adalarının bağlı olduğu İthaki Adası Belediye Başkanı Yiannis Kasianos “Katar Emiri, Oksia adasında saray inşa etmek istiyor. İlk başta Tapu kadastro dairesinde sadece 250 metrekarelik imar izni verileceği söylendiğinde, adamları aracılığıyla cevabı ‘250 metrekare ancak tuvalete yeter’ olmuştu” dedi.

24 ÇOCUĞUN HEPSİNE HEDİYE ADA

Kassianos, 24 çocuğu bulunan Al Sani’nin her çocuğuna bir ada hediye etmek niyetinde olduğunu da belirterek “Bakarsınız bize yeni Belediye Sarayı binası bile inşa eder” diye konuştu. Serveti 30 milyar euronun üzerinde hesaplanan Al Sani dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Boğaziçi Köprüsü’nün Silüeti Değişecek

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, haziran ayında ilanına çıkılıp, ağustos ayı sonuna kadar ihalesi tamamlanması …