1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ümraniye’de İnşaat Malzemeleri Satan Dükkanda Patlama Meydana Geldi!

Ümraniye’de inşaat malzemesi satan bir dükkanda meydana gelen patlama sonucu binada çıkan yangında 2 kişi yaralanırken, 4 kişi de dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı

İnkılap Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde 5 katlı binanın giriş katındaki inşaat malzemesi satılan dükkanda henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Patlamanın ardından dükkandaki yanıcı maddelerin tutuşması sonucu yangın çıktı. Bu sırada üst katlarda bulunan apartman sakinlerinin durumu polise haber vermesi sonucu olay yerine, Ümraniye, Kavacık, Kadıköy, Dudullu ve Çengelköy itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangında üst katlarda bulunan Cengiz Güçlü ile Turgut Temur yaralanırken, yatalak olduğu öğrenilen yaşlı bir kadın ile 3 kişi de dumandan etkilendi. İtfaiye ekipleri tarafından merdiven aracıyla tahliye edilen 6 kişi, ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Vücudunda ağır derecede yanık bulunan Turgut Temur, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Patlamada binanın giriş ve birinci katında büyük çapta maddi hasar meydana gelirken, uzman ekiplerin, patlamanın kaynağını belirlemek amacıyla incelemeleri sürüyor.

Radikal

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Dövizdeki Yükselişle Konuta “Zam” Kapıda

İnşaatlarda kullanılan malzemenin büyük çoğunluğunun dolara endeksli ithal mal olması nedeniyle konut fiyatlarında artış bekleniyor. …