1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Uludağ’da Lüks Villa ile 2 Prefabrik Ev Yıkıldı

Bursa’nın merkez Osmangazi Belediyesi kaçak olduğu tespit edilen lüks villa ve 2 prefabrik ev ile birlikte inşaat aşamasındaki bir evin temelini yıktı.

uludagda-luks-villa-ile-2-prefabrik-ev-yikildi

“KAÇAK YAPILARA ASLA İZİN VERİLMEYECEK”

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki kaçak yapılaşmaya da göz açtırmıyor. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından Yiğitali Mahallesi’ndeki kaçak olduğu belirlenen dubleks villa ve 2 prefabrik ev ile birlikte inşaat aşamasındaki bir evin temeli yıkıldı. Ormanlık alana inşa edilen yapılar, jandarma ekiplerinin güvenlik önlemleri altında iş makinesi ile yıkılarak yerle bir edildi. Yıkımlarda herhangi bir olumsuzluk olmadı.

Belediye yetkilileri, halkı ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyarırken, kaçağa asla izin vermeyeceklerini vurguladı.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Çelik Konstrüksiyon ve Prefabrik Ev Ömrü Ne Kadar?

Elazığ ve çevresinde meydana gelen deprem sonrasında vatandaşlar evlerin kontrollerine ve malzemelerine daha fazla özen …