1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Tuzla’ya Gelecek Yıl 10 Üniversite Yapılacak!

Medeniyetler Üniversitesi başta olmak üzere ilçede önümüzdeki yıllarda 10 üniversiteye ulaşacaklarını kaydeden Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı “Önümüzdeki yıllar Tuzla için değişim zamanı olacak” dedi!

İstanbul’un yeni cazibe merkezlerinden Tuzla’nın iki yılda gerçekleştirilen projelerle ilçe yeni bir çehreye kavuştu. İlçenin kronikleşmiş sorunlarına el attıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı “Sahillerimizin daha fazla kullanılabilmesi için sosyal tesislerimizi devreye soktuk, nikah salonunun temeli atıldı, plajımız tamamlandı, hizmete girdi, Marina projesinde aşama kaydedildi” dedi.

Başta Medeniyet Üniversitesi olmak üzere ilçede önümüzdeki yıllarda 10 üniversiteye ulaşacaklarını kaydeden Yazıcı “Önümüzdeki yıllar Tuzla için değişim yılları olacak” diye konuştu.

EĞİTİM ÜSSÜ: TUZLA

Tuzla Belediyesi’ne ait Akfırat Hizmet Binası ve etrafındaki 2 bin dönüm alan 12 fakülte olması planlanan Medeniyet Üniversitesi’ne tahsis edildi. Devlet üniversitesi olan Medeniyet Üniversitesi tamamlandığında Türkiye’nin en büyük kam püse sahip üniversitesi olacak.

KESİNTİSİZ HİZMET DÖNEMİ

E-5’in alt kısmında bulunan ve uzun yıllardan bu yana kanayan bir yara olan, site ve villaların tapu sorunlarının çözüldüğünü kaydeden Dr. Şadi Yazıcı, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında adı geçen bölgeyi Tuzla sakinlerinin her yönüyle yararlanacağı bir yerleşim merkezine dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi. Tuzla’ya yapılacak 400 yataklı hastane, planları Büyükşehir Meclisi’nden geçti. Tuzla’daki önemli sağlık ihtiyacını karşılayacak 400 yataklı hastanenin 2011 yılı içinde temelinin atılması planlanıyor. Tuzla Belediyesi, bürokrasiden arındırılmış hizmet için yeni uygulamayı işleme koydu. AKOS Hizmet (Belediye Resepsiyon) Servisi kurularak, hizmetlerin tek elden hizmeti sağlandı. Proje kapsamında; vatandaşın belediye hizmetleriyle ilgili yapabileceği her türlü işlemini, güler yüzlü ve konusunda uzman personel aracılığıyla çok daha hızlı gerçekleştirebilecek.

Star/MUSTAFA MEYDAN

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Mimar, Mühendis, Tekniker Kariyer İlanları – 20 Kasım

URFA Ceylanpınar Şantiyemizde çalıştırılmak üzere tünel kalıpta tecrübeli İnşaat Mühendisi alınacaktır. E-mail: adalcali@gmail.com ——————————————————————————– ŞANTİYEMİZE …