1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Turkmall, Projelerinde AKG Gazbeton’u Kullanıyor!

Türk İnşaat Sektörü’ndeki birçok prestijli projede özellikle tercih edilen AKG Gazbeton ürünleri, World Finance Dergisi tarafından “Batı Avrupa’nın En İyi Perakende Geliştiren” firması seçilen Turkmall’un da tercihi oldu

Üstün özellikleri ile tek ve çok katlı konutlarda ve alışveriş merkezlerinde sağladığı ekonomi, kalite, konfor ve hız nedeniyle özellikle tercih edilen AKG Gazbeton ürünleri, Türkiye’nin önemli AVM yatırımcılarından Turkmall’un yeni projesi “Novada Söke Outlet AVM”de kullanılıyor.

Aydın’ın Söke ilçesi’nde hayata geçirilecek “Novada Söke Outlet Alışveriş Merkezi” Kuşadası, Didim, Söke ve Bodrum tatil yörelerinin kesişim noktasında yer alıyor. Ege ve Akdeniz iklimi ve mimarisi ile uyumlu, açık hava konsepti ile tasarlanan Novada Söke Outlet ziyaretçilerine keyifli, ekonomik ve avantajlı bir alışveriş imkânı sunacak.

Projede, maliyet ve zamandan tasarruf sağlayarak binaların kısa sürede tamamlanmasına olanak sağlayan AKG Gazbeton duvar örgü malzemeleri kullanılıyor. Pratik, ergonomik ve yanmazlık özelliği taşıyan AKG Gazbeton duvar blokları, TS-EN 771-4 standartlarına göre üretiliyor ve her türlü yapı sisteminin iç ve dış duvarlarında kullanılıyor. AKG Gazbeton ürünleri daha önce Forum İstanbul, Forum Aydın, Tepe Nautilus ve Forum Kapadokya projelerinde kullanılmıştı.

AKG Gazbeton Hakkında:
Gazbeton sektöründe Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip firmaların başında yer alan AKG Gazbeton, blok ve donatılı ürünler olmak üzere iki ana ürün çatısı altında üretim yapmaktadır. Blok ürün grubu olarak; düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, hafif asmolen bloklar, U bloklar ve yalıtım plakları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak ise; duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretmektedir. 2005 yılı başında CE belgesi alan ilk duvar malzemesi üreticisi olan AKG Gazbeton İzmir Tesisleri’nde 410.000 metreküp/yıl, Kırıkkale tesislerinde 550.000 metreküp/yıl gazbeton üretilmektedir.

AKG Gazbeton, 2011 sonunda üretime başlayacak olan Çorlu Fabrikası ile Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticisi olacak. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde on yediden fazla ülkeye ihracat yapan AKG Gazbeton, tamamlanacak tesisleriyle yılda toplam 1.585.000 metreküp gazbeton üretecek.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Sektörünün Devletten Alacakları Faiziyle Ödenecek!

İnşaat sektörü temsilcileri devletten alacakları KDV’yle ilgili sorunlarını Bakan Bayraktar’a iletti. Bayraktar da “Biz KDV’leri …