1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türk Şirketten 300 Milyon Dolarlık İmza

Tekfen İnşaat, Suudi Arabistan’da 299.3 milyon dolar tutarında sözleşme için niyet mektubu imzaladığını açıkladı.

turk-sirketten-300-milyon-dolarlik-imza

Tekfen’den KAP’a yapılan açıklamada, niyet mektubunun Suudi Arabistan’da yatırımı Aramco tarafından yapılan Yanbu–Cidde arasında toplam 333 km uzunluğundaki benzin ve jet yakıtı boru hattı projesinin inşaatı işine yönelik olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Tekfen İnşaat tarafından Aliağa-İzmir’de yapımı süren Star Rafinerisi “Coker Ünitesi”nin elektromekanik işlerini birim fiyatlı olarak üstlenmek konusunda da işveren TSGI JV ile bir niyet protokolü imzalandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, en kısa zamanda tamamlanması hedeflenen sözleşme şartları ve işin metraj keşfine yönelik müzakereler sonucunda sözleşme bedeli kesinleşecek. Projenin tamamlanma süresi ise 17 ay olarak belirlendi. Tekfen Holding hisseleri saat 1437’de yüzde 4 primle 7.49 liradan işlem görüyor. BIST-100 ise yüzde 0.27 artıda.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Yabancılara Konut Satışı İki Ayda 3 Bini Aştı

Türkiye’de yabancıların satın aldığı konut sayısı 2016 ocak-şubat ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde …