1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Türk Emlak Dünyasına ‘Kral’ Bir İsim Katılıyor!

Yabancılara mülk satışının önünü açan mütekabiliyet yasasının çıkmasının ardından Türkiye’de gayrimenkullere yönelik Arap ilgisi büyüyor.

el kabeir emlak, emlak, emlak şirketi, prens el kabeir, prens el kabeir prima, türk emlak piyasası

Türk emlak dünyasına ‘soylu’ bir isim katılıyor. Mütekabiliyet yasasının çıkmasıyla birlikte Türk gayrimenkullerine Arap ilgisi büyüyor.

Bu ilginin bir kanıtı olarak, Suudi Arabistan kraliyet ailesine mensup Prens Abdulrahman bin Saud el Kabeir Türkiye’de bir emlak şirketi kurdu. Prens, ülkesininb en büyük hukuk şirketlerinden birinin sahibi. Riyad merkezli ‘Prima’ adlı hukuk şirketiyle özelleştirmelerde, emlak ve finans yatırımlarında aktif rol oynuyor. Suudi prend bu hafta da Türkiye’de bir girişime imza attı. Bu hafta İstanbul’da kurulan ‘Prima Emlak Hizmetleri’nin tek patronu ”H.H. (His Highness) Prens Abdulrahman bin SaudAl Kabeir Al Saud”

İl hedef boğaz yalıları
Yeni şirketin özellikle SuudiArabistanlılar’ın Türkiye’de yapacağı emlak yatırımlarına aracı olmayı planladığı belirtiliyor. Prens El Kabeir’in tüm eğitimini İslam hukuku üzerine yaptığı biliniyor. Araplar’ın gayrimenkuldeki ilk tercihini Boğaz bölgesi oluşturuyor. Zengin araplar özellikle 3-5 milyon dolarlık yalı ve villa tipi konutlara ilgi gösteriyor.

Milliyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Komşu Kombiyi Açmazsa Hakim Müdahalesi İstenebilir Mi?

Alt katınızda bir dükkan ya da komşu var ve bireysel ısınma sistemini hiç çalıştırmıyorsa ne …